Ultramaratony w Polsce 2021: Kiedy odbywają się największe biegi ultra?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Po ponad roku przerwy od masowych wydarzeń sportowych do kalendarza biegowego powracają słynne ultramaratony. Na które imprezy warto się wybrać w Polsce?

Sudecka Setka 2021

100-kilometrowy bieg to jedno z najstarszych wydarzeń tego typu organizowanych na terenie Polski. Pierwsza edycja odbyła się 1989 roku.

Nocny bieg górski można zrealizować na dwóch trasach. Pierwsza z nich to około 42 kilometry, natomiast druga to koronny dystans mierzący 100 kilometrów. Sudecka Setka biegnie przez tereny leśne, polany oraz podnóża gór Wałbrzyskich i Kamiennych.

Zawodnicy na trasie muszą także pokonać szczyty Chełmca, Dzikowca czy Lesistej Wielkiej. Pierwsi biegacze pokazują się na linii mety po około 8 godzinach biegu.

Bieg 7 Dolin 2021

Kolejna z legendarnych tras na ultramaratonowej mapie Polski. Uczestnicy biegu mają do wyboru 3 trasy: 100-kilometrową, 66-kilometrową lub 33-kilometrową. Na pokonanie każdej z tras biegacze mają limit czasowy: kolejno 17 godzin, 10,5 godziny oraz 5,5 godziny. Bieg 7 Dolin wiedzie przez wymagające Beskidy Sądeckie, gdzie znajduje się dużo podbiegów, zbiegów i nierównego terenu. Bieg rozpoczynający się w Piwnicznej-Zdroju został zaplanowany na 11 września.

100 km to wyzwanie, bez konkretnych przygotowań się nie obejdzie 🏃 Ale… do odważnych świat należy 💪

Przypominamy, że…

Opublikowany przez Festiwal Biegowy Niedziela, 31 maja 2020

147 Ultra 2021

Ultramaraton na trasie Szczecin-Kołobrzeg to jedno z niewielu wydarzeń w północnej części kraju. Nazywane inaczej Biegiem Zaślubin wydarzenie odbędzie 26 września. Trasa dla biegaczy liczy około 161 km i prowadzi przez chodniki, ulice, polne drogi czy las. Tegoroczna edycja zawodów 147 Ultra będzie już 35 ultramaratonem organizowanym na pomorzu.

https://www.traseo.pl/trasa/aa47ultra-ultramaraton-szczecin-kolobrzeg#pobierz – trasa do pobrania w formacie gpx – warto…

Opublikowany przez 147UltraBike Piątek, 1 czerwca 2018

Bojko Trail 2021

Niepowtarzalne zawody w góralskim klimacie. Bojko Trail to ultramaraton idealny dla miłośników Bieszczad, przez które wiedzie trasa biegu. Na górzystym terenie należy pokonać około 150 kilometrów. Mniej doświadczeni zawodnicy mogą zrealizować trasę mierzącą 90 lub 60 kilometrów.

Tegoroczną edycję wydarzenia zaplanowano na pierwszy weekend lipca. Organizatorzy Bojko Trail są także odpowiedzialni za przygotowanie innych wydarzeń biegowych ultra, takich jak UltraJanosik (110 kilometrów), UltraRoztocze (120/90 kilometrów) czy KBG (105 kilometrów).

BojkoTrail – Nowe Rozdanie❗

Trzymaliśmy Was w napięciu jak u Hitchcocka, więc dziś rozwiązanie zagadki. 😁
Poniżej filmik, zapraszamy do oglądnięcia.👇
Dowiecie się w nim jak będzie wyglądać BOJKO TRIAL 2021 Nowe Rozdanie. 🙂
Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o naszym pomyśle.
Z kim widzimy się na przyszłorocznej edycji❓❗️

Opublikowany przez Bojko Trail Niedziela, 13 grudnia 2020

Chudy Wawrzyniec 2021

W tym roku popularny ultramaraton organizowany jest na odcinku 50 lub 80 kilometrów. Jak na swojej stronie internetowej napisali organizatorzy Chudy Wawrzyniec na 100 kilometrów odbędzie się w przyszłym roku. Tegoroczny ultramaraton rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 4 rano. W czasie 16-godzinnego limitu zawodnicy muszą pokonać trasę rozpoczynającą się w Rajczy z końcową linią mety w Ujsołach.

Przehyba Trail 2021

Kolejny z biegów organizowanych na terenie Beskidu Sądeckiego. Trasy Przehyba Trail liczą łącznie 3 odcinki, których odległości wahają się w granicach 60, 30 i 20 kilometrów. Górskie i leśne szlaki wiodą przez malowniczą panoramę Beskidu Wyspowego, szczyt Koziarz czy miejscowości Jazowsko, Gaboń, Stary Sącz oraz Gołkowice Dolne. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 10 lipca.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2021

Wydarzenie organizowane z myślą o miłośnikach biegania na różnym poziomie zaawansowania łączy w sobie kilka mniejszych biegów. Koronnym dystansem podczas festiwalu jest 240 kilometrów, które można pokonać podczas Biegu 7 Szczytów. Różnica wysokości na trasie to około 1164 metrów, dlatego nie jest to bieg dla każdego zawodnika.

Drugim ultramaratonem przygotowanym ramach festiwalu jest Super Trail liczący 130 kilometrów. Do wyboru uczestników wydarzenia jest także bieg KBL liczący 110 kilometrów, Ultra Trail o długości 68 kilometrów, 45-kilometrowy Złoty Maraton, mierzący 33 kilometry Golden Mountains Trail, Złoty Półmaraton o trasie 21 kilometrów oraz najkrótszy 10 kilometrowy Trojak Trail. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich odbędzie się w dniach 15–18 lipca w Lądku Zdrój w Sudetach, a zapisy na poszczególne biegi już trwają!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*