Monohydrat, jabłczan, a może stak? Jaką kreatynę wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przyspiesza przyrost masy mięśniowej, poprawia wydolność, sprawia, że organizm szybciej regeneruje się po wysiłku. Po kreatynę, bo o niej mowa, sięgają więc chętnie kulturyści, sportowcy oraz wszyscy ci, którym zależy na szybkim osiągnięciu umięśnionej sylwetki. Najpopularniejszymi formami kreatyny są monohydrat oraz jabłczan kreatyny, jednak na rynku dostępne są również chelaty magnezowe kreatyny oraz staki kreatynowe. Czym się różnią? Jaka forma suplementacji kreatyny będzie najlepsza dla Ciebie?

Suplementy z kreatyną dostępne są pod postacią rozpuszczalnego w wodzie proszku w różnych wersjach smakowych oraz tabletek lub kapsułek. Wybór odpowiedniego suplementu nie ogranicza się jednak do decyzji, czy wolisz wypić do posiłku koktajl kreatynowy o smaku bananowym czy połknąć tabletkę. Wybierz świadomie i sprawdź, czym różni się jabłczan kreatyny od monohydratu czy staku kreatynowego i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Monohydrat kreatyny

Monohydrat kreatyny to połączenie cząsteczki wody oraz kreatyny. To najdokładniej przebadana forma kreatyny. Jest łatwo przyswajalny, udowodniono, że przynosi najlepsze efekty w stosunku do czasu spożywania. Suplementy z kreatyną w postaci monohydratu są łatwo dostępne i niedrogie. Wadą monohydratu kreatyny jest zatrzymywanie wody w organizmie

Monohydrat kreatyny polecany jest przede tym, którym zależy na dużym przyroście masy mięśniowej w krótkim czasie, np. kulturystom, a także osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami i suplementacją.

Jabłczan kreatyny

Jabłczan kreatyny powstaje w wyniku połączenia cząsteczki kreatyny oraz kwasu jabłkowego. Działanie jabłczanu kreatyny jest bardziej rozłożone w czasie w stosunku do monohydratu, za to wypracowany przyrost mięśni utrzymuje się dłużej

Jabłczan kreatyny nie zatrzymuje wody w organizmie. Lepiej rozpuszcza się w płynach niż monohydrat, a ponadto charakteryzuje się lepszą stabilnością chemiczną. Wśród wad jabłczanu należy wymienić wyższą cenę oraz fakt, że na efekty trzeba poczekać nieco dłużej.

Jabłczan kreatyny szczególnie polecany jest osobom na diecie odchudzającej, ponieważ chroni mięśnie przed spadkiem objętości. Ponadto z efektów suplementacji będą zadowoleni wszyscy ci, którym zależy na uzyskaniu muskulatury o lepszej gęstości.

Chelat magnezowy kreatyny

Chelat magnezowy kreatyny, jak sama nazwa wskazuje, łączy w jednej molekule kreatynę oraz magnez. Pierwiastek ten zwiększa przyswajalność suplementu oraz poprawia skuteczność działania kreatyny.

Dodatkowo magnez reguluje procesy skurczu mięśni i pozytywnie wpływa na ich pracę podczas wykonywania ćwiczeń. 

Suplementem w postaci chelatu magnezowego kreatyny powinny zainteresować się osoby, którym zależy nie tylko na przyroście masy mięśniowej, ale również ogólnej poprawie kondycji i samopoczucia.

Stak kreatynowy

Suplement diety określany jako stak kreatynowy zawiera kilka rodzajów kreatyny. Zanim zdecydujesz się na przyjmowanie staku warto dokładnie przeanalizować skład konkretnego produktu – samodzielnie lub z trenerem.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*