Co może być nagrodą w zawodach sportowych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Organizujesz zawody sportowe w swojej szkole lub firmie? Zadbaj o odpowiednie nagrody dla zwycięzców, dzięki którym podniesiesz prestiż wydarzenia. 

Organizowane przez firmy eventy sportowe, kulturalne oraz kulinarne, które wspierają lokalne społeczności, przekładają się na zwiększenie sprzedaży, wykreowanie pozytywnego wizerunku marki oraz aktywne budowanie wokół niej społeczności. Zawody sportowe to także świetna okazja do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a także do promowania regularnych badań profilaktycznych. 

Organizacja zawodów sportowych wymaga dobrego planowania. W ferworze przygotowań nie należy zapomnieć o nagrodach, których wręczenie stanowi zwykle kulminacyjny moment wydarzenia. Warto nagrodzić najlepszych uczestników za ich starania. Jeśli organizujesz obóz albo szkolne rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży, tym bardziej należy zaopatrzyć się w trofea sportowe, które wzbudzą zachwyt i zachęcą młodych ludzi do dalszego rozwoju w wybranej dziedzinie sportu. Warto wybrać nagrodę, która będzie reprezentacyjna – może ona przyjąć formę pucharu, medalu, statuetki, rozety lub dyplomu. 

Puchary 

Błyszczący, metalowy puchar prezentuje się imponująco i natychmiast kojarzy się z nagrodami za zajęcie miejsc na podium w zawodach sportowych. Warto dopasować go do rodzaju zawodów lub turnieju sportowego. Jeśli organizujesz rozgrywki piłki nożnej, wybierz personalizowane puchary piłkarskie, na których zostanie umieszczony grawer z nazwą i datą wydarzenia. Warto przygotować podest lub podium, przy którym będą wręczane puchary siatkarskie lub związane z inną dyscypliną sportową. 

Medale 

Inną formą satysfakcjonującej nagrody są medale sportowe, zawieszone na wstążkach. Stanowią symbol wygranej, który często staje się ważniejszy od nagrody rzeczowej. Medale w kolorze złotym, srebrnym i brązowym to sprawdzone nagrody na turniej koszykówki, które uczą zdrowej rywalizacji i motywują do dyscypliny. 

Statuetki 

Alternatywą dla pucharów i medali mogą być szklane, drewniane lub metalowe statuetki, które będą się dumnie prezentować w gablocie młodego sportowca. Personalizowana, trójwymiarowa statuetka może nawiązywać designem do dyscypliny sportowej albo eventu organizowanego przez Twoją firmę. Nagroda w tej formie będzie stanowić uhonorowanie ciężkiej pracy sportowca i przez lata przypominać o odniesionym sukcesie. 

Rozety sportowe 

Nagrodę za wysokie wyniki może stanowić również elegancka materiałowa lub papierowa rozeta z emblematem dyscypliny sportowej. Jeśli organizowane przez Ciebie wydarzenie ma określoną reprezentację graficzną, warto wybrać rozety, które będą kolorystycznie do niej nawiązywały. Możesz też sprawić, że uczestnicy wydarzenia będą kojarzyli Twoją firmę z rozetami wręczanymi podczas wydarzenia. 

Dyplomy 

Rozwiązaniem mniej spektakularnym, ale generującym niższe koszty, są kolorowe dyplomy sportowe, przy pomocy których można nagradzać poważne osiągnięcia sportowe. Warto zadbać o to, aby zostały wypisane czytelnym i eleganckim pismem. 

Inne nagrody 

Nagrody za sukcesy sportowe mogą obejmować również figurki i odlewy wykonywane na indywidualne życzenie klienta. Jeśli udało Ci się pozyskać sponsorów eventu, warto nagrodzić uczestników także nagrodami rzeczowymi, bonami prezentowymi lub stypendiami sportowymi – dzięki temu wydarzenie zyska większy rozgłos medialny, a wyróżnieni sportowcy będą mogli skupić się na rozwijaniu pasji lub pozwolić sobie na zakup lepszego sprzętu.

Zdj. główne: Berend van Rossum/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*