Co zabrać na żagle?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie wyposażenie pokładowe pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i komfort żeglugi. Pierwszy raz wybierasz się na rejs? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, co warto zabrać ze sobą na żagle.

Środki asekuracyjne

Osprzęt ratunkowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, które powinno się znaleźć się na każdym pokładzie. Należy pamiętać o tym, że woda jest nieprzewidywalnym żywiołem, a pogoda może się dynamicznie zmienić podczas żeglugi. Warto mieć w pogotowiu kamizelki, koła ratunkowe, a także elementy, takie jak bojka ratownicza i drabinka ratunkowa, która umożliwia przedostanie się z wody na pokład jachtu. Kamizelka asekuracyjna powinna być zgodna z normą EN ISO 12402-5, zapewniać optymalną wyporność oraz nieograniczoną swobodę ruchów. Warto sprawdzić profesjonalne, kompaktowe modele kamizelek asekuracyjnych, dostępne na stronie: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kamizelki-asekuracyjne/209, które są lekkie i ergonomiczne. Na wyposażeniu powinny znaleźć się także latarki oraz wyroby pirotechniczne, np. w postaci flar, gdyby konieczne było nagłe wezwanie pomocy. Świetnym rozwiązaniem w celu zapewnienia bezpieczeństwa załodze jest również zakup ratunkowych kamizelek pneumatycznych, które są wyposażone w niezawodny wyzwalacz o specjalnej konstrukcji, pozwalający na pracę w trudnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz czy fale, bez obawy uruchomienia i wypełnienia się kamizelki. Modele rekomendowane przez doświadczonych miłośników żeglarstwa znajdziesz pod linkiem: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kamizelki-pneumatyczne/110.

Odzież i obuwie żeglarskie

Na morzu sytuacja pogodowa może zmienić się w mgnieniu oka. Kluczem do udanego rejsu jest zaopatrzenie się w specjalną odzież, która jest odporna na działanie wody i zapewnia pełną swobodę ruchów. W wietrzne i deszczowe dni może być konieczne założenie profesjonalnych sztormiaków, które charakteryzują się tym, że są wiatroszczelne, wodoodporne oraz szybkoschnące. Przy zakupie odzieży warto zwrócić uwagę także na odblaskowe panele, zwiększające widoczność członków załogi. Profesjonalna odzież żeglarska w połączeniu z bielizną termiczną zapewnia komfort podczas wysiłku fizycznego i wykonywania prac na pokładzie. Sprawdź odzież sportową i outdoorową marki Helly Hansen:https://www.szopeneria.pl/pl/producer/Helly-Hansen/50, opracowaną z myślą o narciarzach, wspinaczach i żeglarzach, która pozwala skórze oddychać, gwarantuje komfort termiczny i pozwala wyglądać modnie zarówno podczas żeglowania, jak i rekreacji na lądzie.

Fot.: Artem Verbo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*