Jakie są zasady gry w squasha?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Coraz więcej osób chętnie prowadzi aktywny tryb życia. W tym celu chodzimy na spacery, jeździmy na rowerze czy wspinamy się po górach. To popularne aktywności, wśród których można również wymienić grę w squasha. W ostatnim czasie sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Wielu graczy chętnie próbuje swoich sił w tej dyscyplinie. Jakie są zasady gry, czy to trudny sport oraz jaki sprzęt jest niezbędny do tej aktywności? Dowiedz się już dziś!

Gra w squasha – poznaj korzyści płynące z tego sportu

Gra w squasha wymaga ruchu, przez co sprzyja utrzymaniu wysportowanej sylwetki i pomaga zrzucić nadmiarowe kilogramy bez konieczności wyciskania ciężarów na siłowni. W tym przypadku możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas gry czerpać z niej mnóstwo radości i satysfakcji. Zasady sportu są proste i co najważniejsze – nie wymagają szczególnych przygotowań czy umiejętności. Tak naprawdę każdy może grać w squasha, zarówno profesjonalista, jak i zupełny amator. Aktywność można wykonywać z dziećmi, rodzeństwem, partnerem czy znajomymi i w ten sposób aktywnie spędzić swój wolny czas, co doskonale wpłynie również na relacje.

Jak się przygotować do gry w squasha?

Grę w squasha warto zacząć od odpowiedniego stroju sportowego, na który składa się t-shirt, szorty, legginsy bądź spodnie dresowe oraz wygodne buty z jasną podeszwą, która nie zabrudzi posadzki w hali czy boisku znajdujących się w obiekcie. Konieczne jest także zabranie ze sobą wody i ręcznika, a także rakietki i piłki. Ponadto ważna jest rozgrzewka, która pomoże uniknąć zakwasów i kontuzji, a także rozciąganie się po grze.

Na czym polega gra w squasha i jakie są jej zasady?

Gra w squasha polega na tym, odbita rakietą piłka odbiła się o ścianę znajdującą się przed Tobą, a następnie skierowała się do przeciwnika, który powinien ponownie odbić ją w kierunku ściany. Rozgrywka kończy się, gdy jeden z graczy odbije piłkę w nieprawidłowy sposób. Może się to stać na skutek dwukrotnego odbicia jej od podłogi bądź w przypadku przekroczenia linii autu. Ponadto piłka lecąca w stronę ściany musi odbić się od jej górnej części, powyżej zaznaczonej linii.

Jeden mecz gry w squasha toczy się w 2 lub 3 setach po 11 punktów. W przypadku remisu końcowego, czyli w sytuacji, gdy obaj gracze zdobyli ich 10 w jednej rozgrywce, wygrać można, zyskując przewagę dwóch punktów.

Gdzie nauczyć się gry w squasha w Poznaniu?

Szukasz miejsca, gdzie możesz z łatwością nauczyć się zasad opisywanego sportu? Wystarczy zapisać się do klubu 11Punkt, dzięki któremu przekonasz się, że nauka gry squash w Poznaniu może być szybka, prosta i przyjemna. Specjaliści dokładnie wytłumaczą obowiązujące na korcie czy boisku zasady. Ponadto w klubie możesz także wypożyczyć niezbędne akcesoria do gry, w tym rakietki i piłeczki, dzięki czemu zdecydujesz, czy sport okaże się dla Ciebie na tyle atrakcyjny, aby kupić własny sprzęt.

Fot.: Artem Podrez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*