KSW 55: Khalidov przed szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa kategorii średniej!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mamed Khalidov wraca do klatki po blisko rocznej przerwie! Reprezentant olsztyńskiego klubu Arrachion będzie miał okazję zrewanżować się za grudniową porażkę niepokonanemu od pięciu pojedynków Scottowi Askhamowi.

W walce wieczoru na gali KSW 55 mieli zmierzyć się Szymon Kołecki oraz Łukasz Jurkowski, ale kontuzja wyeliminowała z udziału w październikowym wydarzeniu mistrza olimpijskiego z Pekinu. Największa federacja MMA w tej części Europy szybko ogłosiła jednak nowy main event, który zapowiada się równie pasjonująco – Mamed Khalidov vs Scott Askham 2. Pochodzący z Groznego wojownik, legitymujący się wciąż efektownym bilansem 34-7-2 (14 KO, 16 Sub), otrzyma zatem wyczekiwaną szansę rewanżu za ubiegłoroczne starcie na pełnym dystansie, które zakończyło się jednogłośnym zwycięstwem na punkty Anglika. Stawką jesiennej batalii na dystansie pięciu rund będzie mistrzowski pas kategorii średniej należący obecnie do Askhama, a zwakowany w 2018 roku przez Khalidova.

Skalę wyzwania, jakie czeka 40-letniego zawodnika Arrachionu, doskonale obrazują liczby. Młodszy od niego o 8 lat Brytyjczyk nie przegrał jeszcze żadnej walki pod szyldem KSW, a obecnie notuje serię 5 kolejnych triumfów. Imponować może również styl tych zwycięstw – dwa błyskawiczne nokauty w pierwszych rundach starć z Michałem Materlą i Marcinem Wójcikiem oraz efektowny cios „latającym kolanem” w drugiej konfrontacji z popularnym „Cipao”, który zapewnił Askhamowi wspomniany już pas kategorii średniej. Wcześniej jego posiadaczem przez 2 lata i 8 miesięcy był właśnie Khalidov, dla którego jest to prawdopodobnie ostatnia okazja, aby wrócić na piedestał europejskiego MMA.

Życie przynosi dni, przez które musimy przejść samotnie, są uczucia, które trudno nam wyjaśnić słowami. To czas…

Opublikowany przez Mamed Khalidov Sobota, 12 września 2020

Gala KSW 55 z hitowym pojedynkiem wieczoru pomiędzy Khalidovem a Askhamem będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV. Wciąż nie wiadomo natomiast, w którym miejscu odbędzie się październikowy event oraz jak będzie wyglądać fightcard.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*