Polski ultramaratończyk gotowy na ekstremalne wyzwanie Run Around Poland. Celem nowy rekord Guinnessa!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

W niedzielę 25 lipca Artur Kujawiński wyruszy z molo w Sopocie na ekstremalną wyprawę biegową dookoła granic Polski. Niezwykle wymagająca trasa z licznymi przewyższeniami i przeszkodami naturalnymi liczy po najnowszej aktualizacji aż 4 tysiące kilometrów! Na tą chwilę wiem, że jestem gotów, utwierdziłem się podczas ostatnich przetarć. Głowa jest już przygotowana od około roku – twierdzi ultramaratończyk, który podczas biegu będzie zdany wyłącznie na siebie.

Run Around Poland 2021: Artur Kujawiński chce ustanowić nowy rekord Guinnessa!

Dla Artura Kujawińskiego niemożliwe naprawdę nie istnieje. Najlepszym tego dowodem są jego imponujące dokonania biegowe – 124 ukończone maratony (w tym 45 biegów ultra), zaliczone najtrudniejsze biegi w Europie (Spartathlon, 246 km) i na świecie (w amerykańskiej Dolinie Śmierci). Teraz poznański ultramaratończyk celuje w kolejny rekord – jako pierwszy Polak zamierza dokładnie obiec ojczyznę wzdłuż jej granic!

Kujawiński niezwykle ambitnie oraz sumiennie podchodzi do tego wyzwania. Chociaż według oficjalnych danych długość granicy państwowej Rzeczpospolitej Polskiej liczy dokładnie 3511 kilometrów, to lekkoatleta wie już po precyzyjnych wyliczeniach, że czeka go dłuższa wyprawa. Wszystko za sprawą konieczności omijania różnych przeszkód naturalnych – mokradeł, rzek, czy terenów wojskowych. Cały bieg zostanie również pieczołowicie udokumentowany dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań technologicznych (śledzenie w czasie rzeczywistym i rejestracja trasy na trackcourse.com, poprzez track w telefonie oraz za pomocą zegarka Garmin i pliku gpx).

Trasa, jaką przebiegnie Artur Kujawiński podczas wyzwania Run Around Poland 2021; foto: materiały prasowe

Run Around Poland 2021: Start na Półwyspie Helskim

Wielodniowy maraton Artur Kujawiński rozpocznie na Helu, następnie ruszy w kierunku Świnoujścia, aby potem udać się na południe Polski i stawić czoła najtrudniejszym pasmom górskim. Po drodze zaliczy sześć trójstyków granicznych, z czego aż cztery na ścianie wschodniej. To może być jeden z najtrudniejszych momentów całej eskapady z uwagi na spore zmęczenie (ponad 2500 km w nogach), a także rzadkie występowanie sklepów, noclegów czy domostw. Ma to tym większe znaczenie, że Kujawiński zdecydował się na formułę self-supported, co oznacza, że nie będzie mógł liczyć na wsparcie towarzyszącego zespołu, a płyny i pożywienie będzie musiał organizować sobie samodzielnie. Jego najwierniejszym towarzyszem będzie zatem wypełniony sprzętem oraz prowiantem plecak ważący maksymalnie do 7 kg.

Początek wyzwania pod hasłem Run Around Poland 2021 w niedzielę 25 lipca o godzinie 9:00. Codzienne raporty o postępach Artura Kujawińskiego będzie można znaleźć na fanpejdżu na Facebooku oraz na kanale YouTube.

Dokładnie za miesiąc stanę na starcie historycznego wyczynu…zmierzę się z obiegnięciem Polski. Jestem tak silny jak…

Opublikowany przez Artura Kujawinskiego Piątek, 25 czerwca 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*