Premierowe zwycięstwo Gamrota w UFC. Polak z bonusem za efektowny nokaut!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mateusz Gamrot (18-1-0, 6 KO, 4 Sub, 1 N/C) sprawił miłą niespodziankę i występując w roli underdoga spektakularnie znokautował na gali UFC w Las Vegas faworyzowanego Scotta Holtzmana (14-5-0, 5 KO). Dla popularnego „Gamera” było to pierwsze zwycięstwo pod szyldem największej organizacji MMA na świecie, w dodatku okraszone finansowym bonusem za efektowne zakończenie pojedynku!

Jeden z najdłuższych w karierze Mateusza Gamrota zagranicznych okresów przygotowawczych przyniósł wprost fenomenalne efekty. Reprezentant klubu American Top Team spędził za Oceanem blisko trzy miesiące, ale w tym czasie – jak sam podkreśla w wywiadach – stał się lepszym i bardziej wszechstronnym wojownikiem. Boleśnie przekonał się o tym na własnej skórze Scott Holtzman, który zdaniem bukmacherów oraz wielu ekspertów był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia w Las Vegas.

Wbrew przewidywaniom, to Mateusz Gamrot był od początku pojedynku znacznie aktywniejszym zawodnikiem. Umiejętnie poruszał się po oktagonie, zadawał więcej ciosów w stójce, a dodatkowo kilka razy dążył do obalenia. Poznaniak miał nawet okazję założyć dźwignię na staw skokowy Scotta Holtzmana, jednak przeciwnik szybko wyswobodził się z uchwytu. Po pierwszej rundzie 30-latek zasłużenie prowadził na kartach punktowych u dwóch z trzech sędziów, aczkolwiek nie zamierzał zostawiać kwestii rozstrzygnięcia walki w rękach arbitrów. Już po kilkudziesięciu sekundach drugiej odsłony „Gamer” posłał na szczękę Amerykanina potężny cios sierpowy, którym powalił rywala na deski, a potem szybko dopełnił dzieła zniszczenia uderzeniami młotkowymi w parterze. W efekcie odniósł swoje 18 zwycięstwo w MMA i pierwsze pod szyldem Ultimate Fighting Championship.

„Czuję się wyjątkowo. To mój pierwszy nokaut. Chcę teraz zakomunikować wszystkim zawodnikom w dywizji: nadchodzę! […] To jest dopiero początek. Widzimy się na szczycie. Zobaczycie, będę kolejnym mistrzem UFC: jak Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz” – odważnie zapowiedział Gamrot, cytowany przez serwis TVP Sport.

Bezkompromisowy styl oraz ambitne podejście Mateusza Gamrota już teraz przynosi wymierne korzyści, także finansowe. Efektowny triumf nad Holtzmanem zapewnił mu bowiem już drugi bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów (za najlepszy nokaut). Pierwszy otrzymał za poprzednią, przegraną niejednogłośnie na punkty potyczkę z Guramem Kutateladze, uznaną za walkę wieczoru.Podczas gali UFC on ABC 2: Vettori vs Holland odbyło się łącznie 13 pojedynków, z czego 5 w ramach karty głównej. Main event rozstrzygnął się na pełnym dystansie – Marvin Vettori (17-4-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Kevina Hollanda (21-7-0, 12 KO). Decyzją sędziów swoje walki wygrali również Arnold Allen (pokonał Sodiqa Yusuffa) oraz Daniel Rodriguez (pokonał Mike’a Perry’ego). Największe wrażenie na obserwatorach wywarł jednak występ Juliana Marqueza, który widowiskowym duszeniem zza pleców poddał Sama Alveya.

UFC Vegas 23: Marvin Vettori Wants His Title Shot!

Is Marvin Vettori ready for a title shot after #UFCVegas23? He thinks so…

Opublikowany przez UFC Sobota, 10 kwietnia 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*