The Sky Ladder w Austrii – podniebna stalowa drabina dla ludzi o stalowych nerwach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stalowa drabina rozpostarta nad głębokim na 700 metrów wąwozem ze wspaniałą panoramą alpejskich dolin – to ekstremalna atrakcja, której można doświadczyć spacerując Via ferratą Donnerkogel w okolicach austriackiego kurortu Salzkammergut. Już same nagrania z tego miejsca mogą przyprawić o zawroty głowy!

Via ferrata (po polsku żelazna perć) to szlak wspinaczkowy wyposażony w stalowe liny do autoasekuracji. W Polsce jest tylko jedna taka trasa (w Kruczych Skałach w Szklarskiej Porębie – dod. red.), za to w Dolomitach i Alpach są one bardzo popularne. Jedna z tych znajdujących się w Austrii prowadzi między innymi nad wąwozem Grosser Donnerkogel, gdzie śmiałkowie trafiają na wyjątkowe miejsce.

𝗚𝗢 𝗔𝗗𝗩𝗘𝗡𝗧𝗨𝗥𝗘 I Picture Gallery
Looking for an adrenaline-inducing, white knuckle adventure? Look no further than Austria…

Opublikowany przez GoAdventure Morego Piątek, 18 września 2020

To 40-metrowej wysokości stalowa drabina, która prowadzi dalej w górę imponującej skalnej ściany. Oczywiście każdy korzystający z niej używa uprzęży, ale i tak wejście na drabinę wymaga odwagi oraz dostarcza mocnego zastrzyku adrenaliny.

„The Sky Ladder to wyzwanie dla umysłu, ale z technicznego punktu widzenia jest to w rzeczywistości jedna z łatwiejszych części wspinaczki” – zapewnia jej projektant, Heli Putz.

Blogerka podróżnicza Jess Dales ostrzega jednak: „Chociaż drabina ma tylko ocenę „B” (w skali A-E) i nie jest uważana za trudną w porównaniu z innymi odcinkami wspinaczki, to doświadczenie jest intensywne, a zagrożenie realne i nie należy go lekceważyć. Przy silnym wietrze lub gdy inni są na drabinie, wspinaczka może być dość stresująca”.

Doświadczeni turyści bez lęku wysokości mogą wybrać się tam w poszukiwaniu mocnych wrażeń i pięknych widoków. To tylko nieco ponad 10 godzin jazdy autem z Warszawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*