Aktywna jesień – propozycje sportowe

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Regularne uprawianie sportu pozwala opóźnić procesy starzenia, wzmocnić odporność i zyskać więcej pozytywnej energii na co dzień. W artykule znajdziesz propozycje sportowych aktywności na jesień.

Metoda małych kroków

Jeśli nie przepadasz za uprawianiem sportu, a chcesz włączyć aktywność fizyczną do swojej codzienności, to najłatwiej jest stopniowo i regularnie wprowadzać drobne zmiany. W wolnej chwili wybierz się na spacer po pobliskim parku czy lesie, aby docenić zmieniający się krajobraz i piękne kolory jesieni. Jeśli dojeżdżasz do pracy lub szkoły komunikacją miejską, wysiądź kilka przystanków wcześniej i wróć spacerem do domu. Świetnym rozwiązaniem może być także rodzinna wycieczka rowerowa za miasto czy nawet dojeżdżanie do pracy rowerem. Jeśli Twój rower dawno nie był używany, pamiętaj o tym, aby zgłosić się na profesjonalny przegląd roweru, który oferuje mobilny serwis rowerowy Warszawa. Zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Sporty walki

Nie czekaj ze zmianami i postanowieniami do nowego roku. Jesień to idealna okazja, żeby spróbować swoich sił w sportach walki. Rywalizacja na ringu ze znajomymi może być motywująca i pozwoli Ci zbudować większą pewność siebie. W zależności od preferencji możesz zapisać się do m.in.: klubu boksu, krav magi czy kick-boxingu. Świetnym rozwiązaniem jest również zakup rękawic bokserskich i worka treningowego, który można powiesić w domu, piwnicy czy garażu. Dla bezpiecznych i komfortowych treningów wybierz rękawice, które odpowiednio zabezpieczają palce przed kontuzją. Szeroki wybór profesjonalnych modeli rękawic, a także innego sprzętu do sportów walki znajdziesz na stronie: https://brosport.pl/REKAWICE-BOKSERSKIE-c47.

Joga – wyciszenie ciała i umysłu

Możesz również zadbać o kondycję fizyczną bez wychodzenia z domu. Świetną aktywnością dla ciała i umysłu jest wyciszająca joga, którą możesz wykonać zaraz po przebudzeniu, po powrocie z pracy czy na zakończenie dnia. Do ćwiczeń przydadzą Ci się; antypoślizgowa mata, wygodna koszulka i spodnie do jogi damskie z przyjemnego, oddychającego materiału. Osoby, które nigdy nie trenowały jogi, nie powinny bać się przyjmowania skomplikowanych pozycji. Na początku najważniejsze jest skupienie się na spokojnym, głębokim oddychaniu, korekcji postawy i stabilizacji ciała. Ćwiczenia pozwalają poprawić koncentrację i zredukować stres, są także bardzo skuteczne dla osób, które cierpią na chroniczne bóle pleców.

Zdjęcie główne: pixabay.com/Marvin_SNCR

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*