Artur Kujawiński ruszy w bieg dookoła Polski w wyzwaniu Run Around Poland!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejny polski ultramaratończyk chce pobić rekord Guinnessa! 25 lipca Artur Kujawiński rozpocznie bieg dookoła Polski, wzdłuż jej granic. 3600 kilometrów od Sopotu przez Tatry z powrotem do Trójmiasta chce pokonać sam, bez dodatkowego wsparcia i w jak najkrótszym czasie.

Artur Kujawiński to polski biegacz, który w dotychczasowej karierze ukończył 124 maratony (w tym 45 biegów ultra), najtrudniejszy bieg w Europie (Spartathlon, 246 km) i na świecie (w amerykańskiej Dolinie Śmierci). Jako jedyny Polak zaliczył ponad 200-milowe biegi przez Anglię i Szkocję. Teraz stawia przed sobą kolejne wyzwanie.

Artur Kujawiński na trasie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie, foto: materiały prasowe

W niedzielę 25 lipca 2021 roku o 9:00 wyruszy z molo w Sopocie w biegu dookoła granic Polski. Przed nim około 3600 kilometrów i 33000 metrów przewyższeń. Z Sopotu pobiegnie na Zachód, na Hel, a potem przez Łebę i Kołobrzeg do Szczecina, by następnie skierować się na południe, pokonać całe polskie pasmo Karpat i wrócić na północ wzdłuż wschodniej granicy.

Zaplanowana przez niego trasa jest zdecydowanie najdłuższą w historii. Po drodze planuje zaliczyć aż sześć tzw. trójstyków granic – miejsc, w którym granica Polski spotyka się z granicami dwóch innych krajów.

Kujawiński będzie biegł sam. Na trasie musi mu zatem wystarczyć to, co spakuje albo kupi po drodze. Nie będzie natomiast korzystał z pomocy zespołu, auta czy fizjoterapeutów. To jeden z najdłuższych biegów w formule self-supported, dlatego też został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

Poza tym ultramaratończyk chce się przekonać, w jakim czasie zdoła pokonać zaplanowane 3600 kilometrów. Dotychczasowe biegi dookoła Polski nie pokrywały się dokładnie z granicami kraju i miały od 2200 do 2700 kilometrów. Dość powiedzieć, że same przygotowania do Run Around Poland trwały około półtora roku!

Dzień urodzin zawsze jest szczególny. Każdego roku realizuję moją biegową pasję, nie marnuję czasu i zawsze 12 miesięcy…

Opublikowany przez Artura Kujawinskiego Piątek, 12 marca 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*