Deep Dive Dubai najgłębszym basenem nurkowym na świecie. 60-metrowy gigant zdystansował Deepspot

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaszczytny tytuł najgłębszego basenu nurkowego na świecie od teraz nie należy już do polskiego obiektu Deepspot z Mszczonowa. W Dubaju otwarto bowiem 60-metrowy zbiornik przeznaczony do nurkowania i nie tylko. Zanurzając się w głębinach ultranowoczesnego basenu miłośnicy wodnego szaleństwa mogą zagrać w szachy, bilard, a nawet udać się w niezapomnianą przygodę i odkryć niezamieszkane, zatopione miasto!

Deep Dive Dubai już pierwszego dnia zapisał się na kartach historii, trafiając do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłębszy basen na świecie. Obiekt wyraźnie wyśrubował osiągnięcie należące dotąd do podwarszawskiego Deepspot, którego głębokość to „zaledwie” 45,4 metra. Jakie tajemnice skrywają głębiny świeżo upieczonego rekordzisty?

Ponad 14 milionów litrów wody – mniej więcej tyle potrzeba do wypełnienia sześciu basenów olimpijskich. Realizatorzy Deep Dive Dubai zdecydowali się jednak na alternatywne rozwiązanie i wykorzystali identyczną ilość życiodajnej cieczy w celu stworzenia jednego zbiornika o ekstremalnej głębokości. Basen zaprojektowano głównie z myślą o pasjonatach nurkowania w wydaniu ekstremalnym, ale na klientów przygotowano znacznie więcej atrakcji. Lista możliwości naprawdę robi wrażenie!

Nurkowie odwiedzający Deep Dive Dubai pod powierzchnią wody mogą spróbować swoich sił w grach, takich jak zyskujące coraz większą popularność szachy, piłkarzyki lub bilard. Prawdziwą gratkę powinna stanowić jednak chwilowa możliwość wcielenia się w odkrywcę i zbadania podwodnego, opuszczonego miasta. Przygodę mają umilić najnowocześniejsze systemy oświetleniowe i nagłośnieniowe, budujące różnorodny, niezapomniany klimat. Bezpieczeństwo podczas nurkowania zapewnia natomiast 50 kamer i zaawansowana technologicznie komora hiperbaryczna, która w razie wypadku jest zdolna pomieścić do 12 osób.

W Deep Dive Dubai zadbano również o przyjazną dla człowieka temperaturę wody – 30 stopni Celsjusza to doskonałe warunki do dłuższego pobytu. Cena godzinnego nurkowania, w zależności od potrzebnego sprzętu, ma wynosić pomiędzy 500 a 1500 PLN. Przez pierwsze dwa tygodnie Deep Dive Dubai jest dostępny wyłącznie dla zaproszonych gości, a oficjalną inaugurację kompleksu zaplanowano na czwartek 29 lipca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*