Premierowe pokazy balonowe na festiwalu lotniczym Fly Fest

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszy weekend września odbędzie się już ósma edycja Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest, ale dopiero po raz pierwszy publiczność będzie mogła podziwiać loty balonów na ogrzane powietrze. Przyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego zapowiedziało już 9 zespołów.

Fly Fest to popularny piknik lotniczy odbywający się nieprzerwanie od 2013 roku. Od tego czasu do Piotrkowa Trybunalskiego zjeżdżają regularnie tysiące sympatyków podniebnych ewolucji, którzy oprócz efektownych pokazów powietrznych mogą także zgłębić budowę samolotów i śmigłowców oraz zapoznać się z ofertą szkoleń lotniczych.

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa udział w Międzynarodowej Wystawie Lotniczej Fly Fest weźmie ograniczona liczba widzów.

„Starty odbywać się będą nie tylko z płyty lotniska, ale postaramy się, żeby mogły też z miasta i były dostępne również dla tych mieszkańców Piotrkowa, którym nie udało się zdobyć wejściówek na lotnisko” – wyjaśnia koordynator pokazu balonowego Beata Banaszuk, cytowana przez serwis epiotrkow.pl.

Pokazy balonowe na Fly Fest odbędą się dopiero po raz pierwszy. Premierowe loty zaplanowano na najbliższy piątek i sobotę około godz. 17:30 oraz około godz. 6:00 w sobotę i niedzielę (5-6 września 2020). Miejsca startów uzależnione są jednak od kierunku wiatru oraz konkurencji, w związku z czym ich dokładna lokalizacja zostanie podana tuż przed rozpoczęciem całej imprezy.

Organizatorem Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest jest Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim, a patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego.

FLY FEST 2020 w najbliższą sobotę i niedzielę. Wpatrujcie się w niebo już w piątek, po 17:00 nad Piotrkowem Trybunalskim…

Opublikowany przez Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*