Dlaczego polisa turystyczna jest idealna dla narciarzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wybierasz się na zimowy urlop i zabierasz ze sobą narty, to znak, że nie obejdzie się też bez polisy turystycznej. W tym tekście opowiemy Ci o sześciu najważniejszych powodach, dla których każdy narciarz powinien zaopatrzyć się w tego typu ubezpieczenie.

Nie przepłacaj

Najlepsze oferty ubezpieczeniowej znajdziesz w Internecie. Wiele towarzystw oferuje klientom, którzy zdecydują się na zakup online, ciekawe rabaty. Skorzystaj ze specjalnego kalkulatora ubezpieczeń na podróż i przekonaj się, na jakie upusty możesz liczyć: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/.

Poznaj 6 rzeczy, które sprawiają, że polisa turystyczna jest Ci potrzebna

  1. Koszty leczenia

Leczenie w prywatnych placówkach nie należy do najtańszych. Niestety jednak w większości kurortów narciarskich znajdziesz jedynie komercyjne kliniki, których usługi mogą zrujnować Twój budżet. W przypadku, jednak gdy zaopatrzysz się w polisę turystyczną, otrzymasz pomoc w postaci pokrycia kosztów leczenia nawet w prywatnych ośrodkach.

  • Ubezpieczenie OC na wyjazd

Kto chociaż raz był na stoku, wie jak niewiele trzeba, by spowodować niebezpieczny wypadek. Jeśli będziesz sprawcą zdarzenia, w którym ucierpią (fizycznie lub materialnie) osoby trzecie, z polisą turystyczną unikniesz konsekwencji finansowych. Towarzystwo wypłaci ofiarom należne odszkodowania i sprawa zostanie w ten sposób zamknięta.

  • NNW

Nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie. Niestety często tego typu sytuacje pojawiają się na horyzoncie w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz pomoc finansową na leczenie lub rehabilitację.

  • Ochrona bagażu i sprzętu sportowego

Narty nie są tanim sportem. Cały sprzęt może być naprawdę drogi a jego utrata przekreślić zimowy urlop. Nie musi tak jednak być. W sytuacji, w której Twoje walizki i sprzęt sportowy zostaną skradzione, ubezpieczyciel zwróci Ci część poniesionych kosztów. Pamiętaj jednak, że warunkiem zwrotu jest udokumentowanie każdego dokonanego przez Ciebie zakupu. W innym wypadku ubezpieczyciel może odmówić pomocy.

  • Poszukiwania w górach

Miłośnicy nart bardzo często lubią też wyprawy górskie. Jeśli zaopatrzysz się w ubezpieczenie, będziesz mieć prawo do skorzystania z pokrycia wyjątkowo wysokich kosztów ewentualnych poszukiwań w górach. Twoje wycieczki będą więc nieco mniej ryzykowne.

  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Koronawirus nie odpuszcza i nie pozwala na zaplanowanie czegokolwiek. W sytuacji, gdy będziesz zmuszony zrezygnować z wyjazdu, otrzymasz zwrot części poniesionych kosztów.

Podsumowanie

Polisa turystyczna rozwiązuje kilka bardzo ważnych problemów, które mogą skutecznie uprzykrzyć Ci zimowy urlop. Pamiętaj, że bezpieczeństwo zarówno od strony zdrowotnej, jak i finansowej jest bardzo ważne i nie należy go lekceważyć. W końcu urlop ma być festiwalem wypoczynku i relaksu, a nie zamartwiania się o to, co może się wydarzyć.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*