Gadżety dla survivalowca

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wypoczynek na świeżym powietrzu staje się coraz bardziej modny, a dreszczyk emocji, jaki daje walka o przetrwanie w głębi lasu, tylko dodaje mu atrakcyjności. Survival staje się naprawdę popularną formą spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród panów. Nikt nie powiedział jednak, że spotkania trzeciego stopnia z dziką przyrodą muszą odbywać się bez pomocy nowoczesnych technologii. Oto gadżety, które ucieszą każdego survivalowca. 

Narzędzia do obserwacji przyrody   

Poza adrenaliną, którą wywołuje ciemna noc w środku lasu, drugim atutem sztuki survivalu jest bliski kontakt z przyrodą i możliwość obserwacji jej w zupełnie nowych warunkach. Szkło powiększające z latarką, lornetka czy noktowizor pozwalają przyglądać się zwierzętom w ich naturalnym środowisku o każdej porze dnia i nocy. Mogą być też narzędziami, dzięki którym szybciej można zorientować się o niebezpieczeństwie czy zbyt bliskim położeniu dzikiego zwierzęcia. Te niezwykle przydatne i umilające pobyt w lesie urządzenia kupisz w internetowym sklepie dla miłośników outdooru https://taniepolowanie.pl/

Multitool   

To już chyba must-have każdego survivalowca. Narzędzie łączące w sobie scyzoryk, kombinerki, nożyce do drutu, piłkę do metalu, otwieracz do puszek i wiele innych niesamowicie przydatnych elementów, powinno znaleźć się w plecaku każdego miłośnika wrażeń. Dzięki multitoolowi można przygotować dla siebie posiłek, pociąć drewno, naprawić namiot i zrobić samodzielnie setki prowizorycznych rozwiązań na noclegu. W razie konieczności, multitool może służyć także do obrony. Dobre narzędzie tego typu to wydatek rzędu kilkuset złotych, dlatego to idealny pomysł na prezent dla outdoorowca, ale też entuzjastę domowych napraw i DIY.   

Wędka   

To gadżet dla osób bardziej zaawansowanych w sztuce survivalu. Kilkudniowa wyprawa w las bez prowiantu to nie zadanie dla początkujących. Jeśli jednak lubisz wyzwania i nie boisz się oprawiania ryby przed jej zjedzeniem, możesz spróbować zabrać ze sobą na wycieczkę sprzęt do wędkowania. Wędziska feedery są modelami składanymi, dzięki czemu mogą osiągnąć naprawdę niewielkie, wręcz kompaktowe rozmiary. Ten rodzaj wędki bez problemu zmieści się do plecaka ze stelażem i pozwoli Ci z powodzeniem złowić swój pyszny obiad lub kolację na dany dzień. 

Namiot   

Niektóre szkoły survivalu mówią o tym, że spanie pod namiotem dotyczy biwaku, a nie prawdziwego przetrwania. Są jednak ludzie, którzy, mimo miłości do survivalu, cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Mały, kompaktowy namiot zmieści się do plecaka lub da się przyczepić do niego, więc nie musisz cały czas nocować pod zadaszeniem. Jeśli pogoda dopisuje, możesz z powodzeniem spać pod gołym niebem, jednak kiedy jest szczególne zimno, wieje silny wiatr lub pada deszcz, pozwól sobie na nocleg w ciepłym i bezpiecznym namiocie.   

Survival dostarcza niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. Jest to sztuka, która nie każdemu przypadnie do gustu, lecz jeśli kochasz adrenalinę, przyrodę i obcowanie z naturą, warto sprawdzić, czy to coś dla Ciebie. Odpowiednie gadżety mogą bardzo ułatwić życie podczas wyprawy do lasu, a niektóre mogą nawet uratować Twoje zdrowie w sytuacji zagrożenia. Nie rezygnuj z akcesoriów, zwłaszcza na początku, ponieważ mają one zapewnić Ci jak największą przyjemność z sesji przetrwania w lesie.

zdj. główne: Thanh Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*