Jakie urządzenia pomogą Ci wzmocnić ramiona?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon jesienno-zimowy to idealny czas, żeby popracować nad silnymi i ładnie wyrzeźbionymi ramionami. Przeczytaj, jakie urządzenia sprawią, że trening ramion i barków stanie się bardziej efektywny.

Odpowiednio wykonany trening powinien angażować wszystkie partie mięśniowe, dlatego warto stworzyć urozmaicony plan ćwiczeń. Mięśnie górnej części ciała w dużej mierze nadają proporcje męskiej sylwetce, dlatego nie należy pomijać podczas treningu mięśni naramiennych i bicepsów. 

Wyciskanie sztangi w pozycji leżącej

Wyciskanie sztangi nad głowę to ćwiczenie nastawione na rozwój siły i masy klatki piersiowej, ale jest bardzo skuteczne dla rzeźbienia ramion, ponieważ przy jego wykonywaniu pracują również barki i mięśnie tricepsów. Osoby początkujące powinny wykonywać to ćwiczenie zawsze z obciążeniem dostosowanym do kondycji oraz asekuracją, aby uniknąć niebezpiecznych kontuzji. Sztangi to uniwersalny sprzęt, dostępny na wyposażeniu większości siłowni, przy pomocy którego można trenować różne partie mięśni. Z czasem dokładając obciążenie, możesz zwiększać wytrzymałość mięśni, rozbudowywać je i przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej.

Gryf prosty lub łamany

Do wykonywania ćwiczeń z obciążeniem potrzebny Ci będzie także gryf. Warto zainwestować w sprzęt z antypoślizgowym uchwytem oraz specjalnymi nakrętkami do zabezpieczania ciężaru. Gryfy, zarówno modele proste, jak i łamane, gwarantują wszechstronne możliwości treningowe. Przy ich pomocy można wykonywać martwe ciągi, przysiady oraz wyciskania ze zróżnicowanym obciążeniem. Dobrze sprawdzą się gryfy wyposażone w podwójne radełkowanie, które zapewniają wygodniejszy i pewniejszy chwyt. Ponadto ocynkowany sprzęt jest trwalszy, ponieważ ma lepsze właściwości antykorozyjne.

Uchwyty do podciągania

Podciąganie na drążku czy drewnianych kółkach gimnastycznych to jedno z najlepszych ćwiczeń na mięśnie górnych partii ciała, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni ramion (głównie bicepsów), grzbietu i brzucha. Wiele osób unika tego ćwiczenia, ponieważ nie należy ono do najprostszych. Aby je wykonać, należy udźwignąć całe swoje ciało, wykorzystując jedynie siłę ramion, ale efekty takiego treningu naprawdę są warte wysiłku. Sprzęt do podciągania można zamontować w każdym pomieszczeniu w zaciszu domu, co sprzyja wykonywaniu lekkiej serii podciągania na drążku, np. co godzinę, zamiast decydowania się na wyczerpujący trening, który znacznie obciąża mięśnie i wymaga dłuższej regeneracji. Na stronie: https://thornfit.pl/ znajdziesz szeroki wybór systemów do podciągania, w tym również sprzętu do wspinaczki i profesjonalnego wyposażenia siłowni.

Hantle do ćwiczeń

Ćwiczenia przy użyciu hantli stabilizują ciało, a co za tym idzie korzystnie wpływają na napięcie poszczególnych partii mięśni. Funkcjonalne hantle do ćwiczeń można wykorzystać do m.in.: przysiadów, pompek z przyciąganiem hantli czy ćwiczeń na ramiona, barki, nogi, brzuch i pośladki. Ponadto trening z wykorzystaniem tego sprzętu nie wymaga asekuracji tak jak przy podnoszeniu sztangi, co sprawia, że nawet osoby początkujące mogą wykonywać ćwiczenia z hantlami w domu. Warto wiedzieć, że profesjonalne hantle treningowe mogą mogą mieć obciążenie nawet do 50 kg.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*