Zimowa kurtka na rower – jaką wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zima to trudny czas dla rowerzystów. Muszą bowiem zmagać się nie tylko z niskimi temperaturami, silnym i zimnym wiatrem, ale również uporczywym śniegiem, który utrudnia jazdę. Unikanie treningów w zimowych miesiącach nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, bowiem ryzykujemy znaczny spadek formy. Co więcej trudno będzie się nam przygotować do kolejnego sezonu. Warto pamiętać o tym, że o komforcie rowerzysty oraz jego zdrowiu w ogromnym stopniu decyduje strój. Odpowiednia kurtka zimowa na rower to zatem podstawa. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie jej wybierania?

Czym wyróżnia się dobra kurtka zimowa na rower szosowy?

Chcąc zadbać o swój komfort termiczny niezależnie od panujących warunków, niezwykle ważne jest zainwestowanie w wysokiej jakości elementy garderoby. Zarówno kurtka, jak i inne części stroju muszą być dopasowane do warunków atmosferycznych, tempa jazdy oraz terenu. Głównym zadaniem odzieży w tym czasie jest zmniejszenie ryzyka wychłodzenia. Oprócz tego ma ona poprawić naszą ogólną efektywność, a dodatkowo zwiększyć przyjemność płynącą z jazdy. Niestety podczas zimowych przejażdżek bardzo łatwo o przewianie, co może w krótkim czasie doprowadzić do choroby. Czym zatem powinna wyróżniać się kurtka zimowa na rower?

  • Absolutną podstawą w przypadku takich elementów stroju jest wyposażenia w wiatroszczelną membranę. Zimne podmuchy wiatru skutecznie odbierają przyjemność z jazdy, a dodatkowo mogą spowodować szybkie wyziębienie organizmu. Na rynku można spotkać się z różnymi membranami, np. NoWind, Stormlock czy Windblock. Jedną z bardziej popularnych jest Windstopper. Składa się ona z ogromnej liczby mikrootworów, które nie tylko chronią przed wiatrem, ale również zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.
  • Kurtka na rower damska oraz męska powinna zapewniać nam komfort termiczny. Z tego względu najlepiej sprawdzą się modele z wewnętrzną ociepliną. Stopień ocieplenia można dopasować do swoich potrzeb oraz pogody. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dwie kurtki, na mniejszy i większy mróz.
  • W zimie przyda się nam kurtka przeciwdeszczowa na rower wyróżniająca się wodoszczelnością. Dzięki temu jazda w trakcie silnych opadów śniegu lub deszczu będzie w miarę komfortowa. Kluczowe jest to, aby nie doszło do przemoczenia, gdyż w niskich temperaturach może szybko dojść do wychłodzenia.

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając kurtkę na rower?

Ubiór warstwowy to najlepsze rozwiązanie dla miłośników jednośladów. Jeśli jednak chcemy czuć się świeżo i komfortowo, każdy element garderoby musi wyróżniać się właściwościami oddychającymi. Upewnijmy się zatem jak pod tym względem wypada kurtka na rower męska. Wykonanie z oddychających materiałów jest kluczowe jeśli chcemy, aby wszystkie części naszego stroju wzajemnie ze sobą pracowały. Dzięki temu unikniemy również nadmiernego pocenia się. Warto mieć na uwadze, że w zimie może ono doprowadzić do przeziębienia. Oprócz tego jest nieprzyjemne ze względów higienicznych.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję, najlepiej aby oddychająca kurtka na rower miała przedłużony tył. Dzięki temu unikniemy przewiania pleców podczas jazdy w pochylonej pozycji. Miłośnicy rowerów szosowych powinni zainwestować w mocno dopasowany model chcąc zachować dobrą aerodynamikę. Jeśli jednak preferujemy typowo rekreacyjną jazdę, luźne wersje będą bardziej odpowiednie. Oprócz tego warto zwrócić uwagę czy kurtka ma wysoką stójkę, która ochroni szyję przed zimnem. Ważne są także elementy odblaskowe i wyposażenie w tylne kieszenie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*