KSW 61 Pudzian vs Juras: Dziewięć pojedynków w karcie głównej

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

W sobotę 5 czerwca kibice po wielomiesięcznej nieobecności znów pojawią się na gali organizowanej przez KSW. W trójmiejskiej ERGO Arenie dojdzie do dziewięciu ciekawych pojedynków, z których na pierwszy plan wysuwa się oczywiście main event – Mariusz Pudzianowski vs Łukasz „Juras” Jurkowski. Wcześniej swoje siły skonfrontują m.in. Salahdine Parnasse i Filip Pejić, Michał Kita i Darko Stošić, a także Tomasz Romanowski i Patrik Kincl.

KSW 61: Mariusz Pudzianowski stawia na siłę

Fani mieszanych sztuk walki ostrzą sobie zęby szczególnie na drugie tegoroczne starcie w klatce z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. Były mistrz świata strongman kończy właśnie okres przygotowawczy i zapowiada, że w konfrontacji ze znacznie bardziej doświadczonym Łukaszem Jurkowskim będzie chciał wykorzystać swoje największe atuty.

„Juras doskonale to wie i będzie bał się tego jak diabeł święconej wody. Żeby tylko Mariusz go nie złapał w łapy! Fizycznie jestem silniejszy od niego dwa razy, więc jak już go złapię – umęczę. […] Muszę uważać na to, żeby gdzieś nie wyłapać. On wie, że ja jestem wolniejszy od niego. Trzeba pilnować wątroby i głowy, a jak już się zbliżę do niego, do półdystansu, to złapię w te swoje kombinerki i będę trzymał jak rottweiler” – w swoim stylu tłumaczył Mariusz Pudzianowski w rozmowie na kanale Olimp Sport Nutrition.

Więcej na temat tej walki można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Zanim jednak dojdzie do wyczekiwanej batalii Pudzian vs Juras, kibice obejrzą osiem innych walk z udziałem zawodników, którzy mają sporo do udowodnienia. Salahdine Parnasse doznał w styczniu tego roku pierwszej, niespodziewanej porażki w karierze na KSW 58. Daniel Torres zaskoczył go wtedy już w pierwszej rundzie i nietypowym ciosem lewą ręką posłał ma deski. Francuski wojownik będzie chciał za wszelką cenę udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Jego najbliższy przeciwnik, Filip Pejić, w listopadzie 2020 roku efektownym nokautem na Sebastianie Rajewskim przerwał z kolei serię dwóch porażek z rzędu. Udowodnił wtedy, dlaczego jest nazywany „Nitro”, wszak do rozprawienia się z reprezentantem „Czerwonego Smoka” potrzebował zaledwie 11 sekund!

KSW 61: Trudni rywale polskich zawodników

Szansę na odbudowanie się po niepowodzeniach otrzymają też polscy zawodnicy – Michał Kita oraz Roman Szymański. Pierwszy z nich miał 5 czerwca skrzyżować rękawice z Jayem Silvą, ale na kilkanaście dni przed galą KSW 61 doświadczony Amerykanin doznał kontuzji i wypadł z zestawienia. Zastąpi go dysponujący bardzo solidnymi umiejętnościami zapaśniczymi Darko Stošić, co wcale nie oznacza, że popularnego „Masakrę” czeka dużo łatwiejsza przeprawa. Dziesięciokrotny mistrz Serbii w judo zdemolował na KSW 59 Michała Włodarka i wciąż legitymuje się w MMA świetnym bilansem 14-4-0.

Roman Szymański stawi natomiast czoła Donovanowi Desmae, czyli pierwszemu Belgowi w historii KSW. Zawodnik o pseudonimie „Vegas” wyspecjalizował się w zamykaniu walk przed czasem – dość powiedzieć, że pięciu swoich oponentów znokautował już w pierwszej rundzie. Niedawno był bliski sięgnięcia po pas znanej angielskiej organizacji Cage Warriors, lecz ostatecznie przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. W tej parze to Szymański będzie zatem underdogiem.

W pozostałych zestawieniach podbudowany triumfem nad Stjepanem Bekavacem Przemysław Mysiala zmierzy się z innym byłym pretendentem do pasa wagi półciężkiej, Ivanem Erslanem, zaś Tomasz Romanowski postara się przedłużyć efektowną serię zwycięstw do dziewięciu (w tym czasie jedna walka no contest – dod. red.), a na jego drodze stanie rutynowany Patrik Kincl. Ponadto Damian Stasiak sprawdzi formę Andreia Liezhnieva, a kartę główną KSW 61 otworzy pojedynek Adam Niedźwiedź vs Jakub Kamieniarz.

KSW 61 – kiedy i gdzie obejrzeć galę?

Gala KSW 61 rozpocznie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 20:00 w hali ERGO Arena. Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Transmisja z całego wydarzenia będzie dostępna w systemie PPV na KSWTV.com.

KSW 61 Pudzian vs Juras – karta walk:

120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (14-7, 9 KO) vs Łukasz Jurkowski (17-11, 7 KO, 4 Sub)

65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse (14-1-1, 2 KO, 4 Sub) vs Filip Pejić (15-4-2, 10 KO, 3 Sub)

120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 Sub) vs Darko Stošić (14-4, 9 KO, 1 Sub)

77,1 kg/170 lb: Tomasz Romanowski (13-7, 4 KO, 1 Sub) vs Patrik Kincl (23-9, 11 KO, 6 Sub)

70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (13-6, 2 KO, 3 Sub) vs Donovan Desmae (14-7, 7 KO, 3 Sub)

53,5 kg/118 lb: Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) vs Monika Kučinič (1-0)

93 kg/205 lb: Przemysław Mysiala (24-10, 11 KO, 12 Sub) vs Ivan Erslan (9-1, 5 KO, 1 Sub)

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (12-7, 1 KO, 9 Sub) vs Andreii Liezhniev (19-9, 6 KO, 7 Sub)

77,1 kg/170 lb: Jakub Kamieniarz (9-7, 1 KO, 6 Sub) vs Adam Niedźwiedź (7-4, 1 KO, 6 Sub)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*