MMA: Smith „udusił” Clarka na gali UFC on Vegas 15, przerażająca kontuzja w co-main evencie FEN 31

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Anthony Smith szybko uporał się z Devinem Clarkiem podczas walki wieczoru na weekendowej gali UFC on Vegas 15. Były pretendent do tytułu w wadze półciężkiej już w 1. rundzie poddał przeciwnika efektownym duszeniem trójkątnym. Na krajowej scenie drugie zwycięstwo nad Adrianem Zielińskim odniósł natomiast Daniel Rutkowski, a makabrycznie wyglądającego urazu ucha doznał Łukasz Borowski.

Po dwóch porażkach z rzędu popularny „Lionheart” podniósł się w efektownym stylu. Jego rywalizacja z Devinem Clarkiem trwała nieco ponad 150 sekund, a zakończyła się trójkątnym duszeniem nogami w parterze. Zawodnik z Nebraski odniósł tym samym swoje 34. zwycięstwo w zawodowej karierze (bilans 34-16-0, 18 KO).

Starcie poprzedzające główną walkę gali w Las Vegas także zakończyło się poddaniem po trójkącie założonym rękoma przez Miguela Baezę na Takashim Sato. Inne pojedynki z karty głównej rozstrzygały jednogłośne decyzje sędziów – Parker Porter pokonał Josha Parisiana (30-26, 30-27, 29-28), Bill Algeo triumfował w konfrontacji ze Spike’m Carlyle’m (30-27, 30-27, 30-27), zaś Norma Dumont wygrała z Ashlee Evans-Smith (30-26, 30-26, 30-26). W limicie wagowym do 145 lb Jonathan Pearce znokautował Kaia Kamakę w drugiej rundzie.

W weekend odbyła się także gala FEN 31: Lotos Fight Night, podczas której stoczono łącznie siedem pojedynków. Main event należał do czempiona FEN i Babilon MMA w kategorii piórkowej – Daniela Rutkowskiego (12-2, 6 KO, 1 Sub). Po ciekawym boju na pełnym, pięciorundowym dystansie „Rutek” okazał się lepszy na punkty od Adriana Zielińskiego (20-10, 7 KO, 6 Sub). Walka straciła jednak rangę mistrzowskiej po tym, jak reprezentant Arrachion Olsztyn nie wypełnił limitu wagowego (65,8 kg).

Rutkowski wygrywa na FEN 31!

Daniel – Rutek Rutkowski wygrywa z Zielińskim w main evencie FEN 31: LOTOS Fight Night | PPV!

Opublikowany przez FightExclusiveNight Sobota, 28 listopada 2020

Makabryczna kontuzja była z kolei powodem przerwania ciekawej bitwy z udziałem Pawła Trybały i Łukasza Borowskiego. Obaj panowie już podczas ważenia skoczyli sobie do gardeł, a w klatce nie szczędzili mocnych ciosów. Twarze obu zawodników szybko zalały się krwią, lecz bardziej pokiereszowany został Borowski, który w drugiej rundzie doznał mocnego naderwania ucha. Arbiter ringowy orzekł, że zawodnik z Oborników Śląskich nie jest zdolny do kontynuowania walki i ogłosił zwycięzcą „Trybsona”. Dla znanego z telewizyjnego reality-show wojownika był to już siódmy triumf w profesjonalnej karierze w MMA – co ciekawe, wszystkie odniósł przed czasem (aktualny bilans 7-3-0).

W Łodzi doszło także do dwóch mistrzowskich batalii – Marcin Wójcik (14-7-0, 7 KO, 5 SUB) znokautował w czwartej rundzie Adama Kowalskiego (12-6-1, 2 KO, 3 SUB) i zdobył pas w kategorii półciężkiej, a Jonas Magard (11-4, 1 KO, 6 SUB) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Sebastiana Romanowskiego (14-9-1, 4 KO, 2 SUB), zgarniając pas dywizji koguciej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*