Motorowodne Mistrzostwa Świata ORLEN Necko Endurance 2021: Dwa dni ekstremalnych wyścigów w Augustowie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Motorowodne Mistrzostwa Świata ORLEN Necko Endurance co roku dostarczają miłośnikom wyścigów łodzi motorowych mnóstwo emocji i pokaźną dawkę adrenaliny. Nie inaczej było podczas rozgrywanej w Augustowie XVI edycji prestiżowych zawodów, która niedawno dobiegła końca. Dwa dni ekstremalnych zmagań na chłodnych augustowskich wodach z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Motorowodne Mistrzostwa Świata ORLEN Necko Endurance 2021: Mocna międzynarodowa obsada tegorocznych zawodów

O wysokiej randze Motorowodnych Mistrzostw Świata ORLEN Necko Endurance najlepiej świadczy fakt, że pomimo ograniczeń związanych z pandemią do Augustowa zawitali sportowcy z całego świata. Nie zabrakło więc zespołów reprezentujących m.in. Francję, Łotwę, Belgię, Hiszpanię, Norwegię, Monako, a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie.

„To bardzo wymagająca edycja. Tym bardziej dziękujemy za zaufanie naszym dotychczasowym partnerom. Cieszymy się bardzo, że w tym roku do ich grona dołączył PKN ORLEN, dzięki któremu możemy jeszcze bardziej podwyższyć poziom organizacyjny naszego eventu” – mówił przed wydarzeniem prezes AKS Sparta Augustów, Zdzisław Sadowski.

Motorowodne Mistrzostwa Świata ORLEN Necko Endurance 2021: Drużyna z Abu Dhabi brylowała na augustowskich wodach

Na przestrzeni weekendu 17-18 lipca odbyły się dwa sześciogodzinne wyścigi. Chodziło rzecz jasna o pokonanie jak największej liczby okrążeń na wyznaczonym torze. Każda motorowodna drużyna składała się z kierowców, mechaników, team managera, radiomana oraz pomocników, w związku z czym o zwycięstwie decydowały nie tylko możliwości sprzętu, ale przede wszystkim zgranie całego zespołu.

W sobotę w klasie S2 (pojemość silnika 2000) niepodzielnie królowały łodzie zespołu ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dwa pierwsze miejsca podium zajęły kolejno Abu Dhabi 1 i Abu Dhabi 2, natomiast trzecia lokata przypadła walecznym Francuzom z Boat 66. Klasę S3 (pojemność silnika 1000) zdominowały już łodzie „Trójkolorowych” – Boat 99 oraz Team SVI. Brązowy medal trafił zaś na konto łotewskiego Riga Powerboat Team.

Drugiego dnia w klasie S2 triumfował Tullio Abbate Team, ale swoją obecność po raz kolejny zaznaczyły zespoły Abu Dhabi, które zajęły pozostałe dwa miejsca na podium. Ciekawie wypadła też klasyfikacja końcowa klasy S3, która ostatecznie przedstawiała się w następujący sposób: Team Boat 99, Force Inshore Evolution i Arion Racing Team. Wśród 11 zespołów biorących udział w wodnych zmaganiach zabrakło niestety Polaków.

Sobotni dzień podczas Motorowodnych MŚ ORLEN Necko Endurance w obiektywie 📷. #speedonthewater #pzmwinw #motorowodniacy #powerboat #motorboat #UIM

Opublikowany przez PZMWiNW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego Niedziela, 18 lipca 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*