Najbardziej prestiżowe zawody driftingowe na świecie wracają już w ten weekend!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W najbliższy piątek i sobotę łotewska Ryga ponownie stanie się europejską stolicą driftu! W jedynej w tym sezonie rundzie Drift Masters weźmie udział 46 kierowców reprezentujących 18 europejskich krajów.

Pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów Drift Masters European Championship do odwołania całego sezonu, ale najlepsi drifterzy na Starym Kontynencie będą mogli zmierzyć się jeszcze w tym roku na słynnym torze Bikernieki. O tytuł King of Riga 2020 powalczy europejska czołówka: trzykrotny mistrz Formula Drift – James Deane, ubiegłoroczny triumfator – Martin Richards, a także Conor i Jack Shanahanowie (Wielka Brytania), Marco Zakouril i Michal Reichert (Czechy), Johannes Hountondji i Max Heidrich (Niemcy), czy też Dmitriy Illyuk (Ukraina).

DMEC KING OF RIGA – INFO PACK46 drivers, 18 countries, 1 event, 1 winner. The stakes don't get any higher for our only…

Opublikowany przez Drift Masters Grand Prix Niedziela, 9 sierpnia 2020

Konstrukcja toru w Rydze sprzyja efektownemu ściganiu bez kalkulacji, dlatego fanów driftu czeka z pewnością mnóstwo motoryzacyjnych emocji na najwyższym poziomie. Nasz kraj reprezentować będą doświadczeni kierowcy – Piotr Więcek, Adam „Rubik” Zalewski i Grzegorz Hypki. Ten ostatni przyjechał na Łotwę ze swoim nowoczesnym Nissanem Silvia S15 projektu FMIC.EU!

„To jedyna runda Drift Masters European Championship w tym sezonie, więc trudno, żeby mnie ominęła. Oczywiście to jeden z kilku powodów, dla których chcę wystartować na Łotwie. Po pierwsze czuję głód jazdy i nie mogę doczekać się spotkania z kumplami z ligi. Po drugie jestem z Drift Masters od samego początku” – powiedział Adam Zalewski dla serwisu redbull.com.

Początek kwalifikacji w piątek 14 sierpnia o godzinie 18, a finałowe ściganie dzień później od 15:30. Transmisje z zawodów DMEC King of Riga 2020 przeprowadzi Red Bull TV.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*