5 aplikacji na smartfon, które pomogą Ci w odchudzaniu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, więc dlaczego miałyby nie pomagać także w odchudzaniu? Istnieje mnóstwo ciekawych aplikacji i programów, które mogą usprawnić Twoje starania, motywować Cię i pomagać w kontrolowaniu wyników. Na jakie warto zwrócić uwagę? Sprawdziliśmy za Ciebie. Przeczytaj i zobacz, jakie aplikacje opłaca się pobrać na telefon.

1. Fitatu – inteligentny asystent dietetyczny

Aplikacja Fitatu to kompleksowo wyposażony, inteligentny asystent dietetyczny, który ułatwia kontrolowanie spożywanych kalorii. Algorytmy wyliczają zapotrzebowanie na bazie wpisanych przez Ciebie informacji. Znaczenie ma tutaj Twoja obecna masa ciała, tryb życia i aktywność fizyczna. Program szacuje Twoje zapotrzebowanie energetyczne na podstawie obowiązujących norm, ale istnieje też możliwość indywidualnej modyfikacji parametrów. Fitatu to ponadto rozbudowana baza produktów dostępnych w najpopularniejszych sklepach w Polsce.

2. Dieta.pl – sprawdzone przepisy

Odchudzanie jest nierzadko prawdziwą rewolucją żywieniową. Przejście na dietę wymaga zmiany trybu życia i bardzo często wiąże się ze żmudną walką z niezdrowymi przyzwyczajeniami. Trudno z dnia na dzień zmienić menu, jednak z pomocą przychodzi aplikacja Dieta.pl, w której znajduje się mnóstwo sprawdzonych pomysłów i przepisów na zdrowe posiłki przyporządkowanych do konkretnych rodzajów diet. Aplikacja stanowi źródło inspiracji i zdjęć, a także pełni funkcję katalogu wartości odżywczych i kalorycznych. Do korzystania z niej potrzebne jest połączenie internetowe – jeśli chcesz zmienić operatora i poszukujesz najlepszej oferty abonamentu dla siebie, znajdziesz ją pod adresem https://komorkomat.pl/abonament/.

3. GymRun Dziennik Treningowy

Walka ze zbędnymi kilogramami kojarzy się przede wszystkim z ograniczeniem jedzenia i przejściem na zdrowe menu. Równie ważnym elementem jest jednak wysiłek fizyczny. W regularnych treningach pomoże Ci program GymRun, dzięki któremu zyskasz dostęp do szerokiej bazy ćwiczeń skonfigurowanych pod kątem konkretnych partii ciała, co znacząco ułatwi Ci poruszanie się w tej materii. Aplikacja umożliwia ponadto tworzenie własnych planów. Jeśli zdecydujesz się z niej skorzystać, do gustu przypadną Ci z pewnością łatwa obsługa, możliwość personalizacji ustawień i mnóstwo praktycznych funkcji.

4. Aplikacja Nawyki

Kto choć raz stanął przed jakimś wyzwaniem, ten wie, jak ważną rolę odgrywa odpowiednia motywacja. Jak więc pomóc sobie w codziennych zmaganiach? Nic nie motywuje tak jak coraz lepsze statystyki i progres widoczny na wykresach. Dlatego koniecznie wypróbuj aplikację Nawyki, która jest doskonałym narzędziem do nauki systematyczności. Program jest bardzo prosty w obsłudze – w panelu głównym tworzy się określone zadania i każdego dnia zaznacza ich realizację. Aplikacja zapewnia dostęp do wykresów ukazujących progres, pokazuje historię i częstotliwość realizacji zadań, co pozwala na bieżące kontrolowanie postępów i zachęca do dalszej pracy.

5. Przypomnienie – wypij wodę

Dieta nie powinna być dla organizmu wyniszczająca, dlatego należy zadbać o siebie na każdej płaszczyźnie. Mowa tutaj również o odpowiednim nawodnieniu. Podczas odchudzania jesz mniej, więc i mniej wody dostarczasz organizmowi z pożywieniem, a w dodatku więcej się ruszasz. Dlatego bardzo ważne jest, żeby pić odpowiednią ilość płynów. Aplikacja Przypomnienie automatycznie wyliczy, ile pić przy danej wadze, aktywności, a nawet pogodzie, a następnie pomoże Ci wyrobić zdrowy nawyk regularnego picia wody, co będzie miało niebagatelny wpływ na przebieg procesu odchudzania. Więcej interesujących informacji na temat najnowszych technologii znajdziesz w sekcji blog w serwisie https://komorkomat.pl/.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*