Niesamowity wyczyn akrobaty – wyskoczył z balonu w góry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fred Fugen po raz kolejny dokonał niemożliwego! Tym razem popularny akrobata postanowił wyskoczyć z zamontowanej pod lecącym balonem instalacji z nartami na nogach… prosto na zbocze góry.

Fred Fugen z pewnością nie jest anonimową postacią dla miłośników akrobatyki. Francuz wielokrotnie udowadniał, że ekstremalne wyczyny są dla niego chlebem powszednim. Na początku marca akrobata przeszedł jednak samego siebie – tak nietypowego skoku świat jeszcze nie widział! 

Założeniem pomysłu Fugena było wzniesienie się ponad góry przy pomocy balonu, po to, by następnie skoczyć z nartami na nogach na zbocze góry i wykonać widowiskowy zjazd. Cały proceder odbył się we francuskim La Clusaz i trwał łącznie 45 sekund, a wszystko działo się na imponującej wysokości 6 500 m n.p.m. Efekty tego wyzwania po prostu trzeba zobaczyć. Nagranie mrozi krew w żyłach!

Warto zaznaczyć, że Francuz rozpoczął przygotowania do niezwykłego wyczynu już w 2018 roku. W międzyczasie zdążył do perfekcji opanować synchroniczne akrobacje, a także wykonać ponad 150 skoków treningowych z samolotu.

Zdj. główne: Nicolai Berntsen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*