Zmiana terminu gali nowej polskiej organizacji. Czeka nas „Krwawy piątek”!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza edycja turnieju walk na gołe pięści organizowana przez GROMDĘ spotkała się z zaskakująco dużym zainteresowaniem kibiców oraz mediów. Wielu sympatyków brutalnych, męskich starć opartych na pierwotnej formie boksu czekało zatem z niecierpliwością na potwierdzenie oficjalnej daty kolejnej gali, co ostatecznie nastąpiło w minioną środę.

Zaplanowana początkowo na sobotę 29 sierpnia gala GROMDA 2 została przełożona w związku z wydarzeniem organizowanym w tym samym czasie przez federację KSW. „Rozmawiałem z Maciejem Kawulskim i ustaliliśmy, że nie chcemy ścigać się z KSW, dlatego przesuwamy galę GROMDA 2” – oświadczył w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia, Mateusz Borek.

Drugi turniej, który ma wyłonić rywala dla słynącego z efektownych nokautów Krystiana „Tysona” Kuźmy, odbędzie się zatem 28 sierpnia pod hasłem „Krwawy piątek”. Ośmiu fighterów powalczy o zwycięstwo w turnieju oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych. Do walki na gołe pięści staną m.in. Mateusz „Don Diego” Kubiszyn (były mistrz świata w Kickboxing Full Contact), Rafał Łazar, Dawid „Maximus” Żółtaszek, czy Denis „Bad Boy” Załęcki.


https://www.facebook.com/gromda/posts/181866173378972

Zasady walk organizowanych przez GROMDĘ sprzyjają szybkim oraz spektakularnym rozstrzygnięciom. Zawodnicy mierzą się w ringu o wymiarach 4×4 metry, a więc znacznie mniejszym niż w przypadku zawodowych pojedynków bokserskich. Rywalizacja toczy się maksymalnie przez 4 rundy (każda trwa 2 minuty), dlatego intensywność walk jest tak imponująca. Dodatkową atrakcję dla kibiców stanowi brak podziału na kategorie wagowe, zatem w szranki mogą stanąć wojownicy, których dzieli nawet kilkadziesiąt kilogramów!

„W pierwszej edycji stworzyliśmy w studiu telewizyjnym takie nasze Sin City. Wyjątkowo podobał mi się finał – to było starcie nieustraszonego agresora i punchera z doświadczonym, analitycznym zawodnikiem, który widział jego ciosy. Przez tych kilka minut „Tyson” nauczył się więcej niż podczas stu treningów” – komentował po zakończeniu premierowej gali ceniony komentator i dziennikarz sportowy.

To właśnie Borek i jego grupa MB Promotions wspólnie z Mariuszem Grabowskim (Tymex Boxing Promotion) starają się spopularyzować w naszym kraju spektakularny format rywalizacji na gołe pięści znany z Wysp Brytyjskich oraz Stanów Zjednoczonych. Czy uda im się jednak osiągnąć sukces na miarę Federacji KSW? Dobrą weryfikacją będą wskaźniki oglądalności najbliższej gali GROMDA 2, którą będzie można oglądać na żywo wyłącznie w systemie pay-per-view na oficjalnej stronie internetowej www.gromda.tv (dostęp kosztuje 19,99 zł).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*