Nowy rok – nowy ja, czyli catering dietetyczny w walce o nową sylwetkę!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Początek roku sprzyja narzucaniu sobie nowych celów, które chcieliśmy od dawna osiągnąć. Faktycznie, postanowienia noworoczne są świetnym sposobem na motywowanie siebie do zmian i działania, szczególnie jeżeli chodzi o zmianę sylwetki i stylu życia na bardziej zdrowy. Co możesz zrobić, żeby zachować motywację do spełnienia swojego marzenia o nowej sylwetce? Jak może pomóc ci w tym catering dietetyczny? Tego dowiesz się w niniejszym artykule. 

Noworoczne postanowienia – jak w nich wytrwać?

Jeżeli chcesz wytrwać w postanowieniach noworocznych i boisz się, że porzucisz je w pierwszym tygodniu stycznia, warto trzymać się kilku wskazówek, które pozwolą Ci na skuteczne działanie. 

  1. Ustal plan i cel, który chcesz osiągnąć – zaplanuj, co możesz zrobić, aby łatwiej było Ci zadbać o swoją sylwetkę w chwilach załamania – zainwestowanie w catering dietetyczny, wynajęcie profesjonalnego trenera, a może coś innego? 
  2. Bądź realistą – nie nastawiaj się na osiągnięcie czegoś, co jest niemożliwe w danym okresie czasu. Stosuj metodę małych kroczków, a jeśli uda Ci się dokonać więcej – będzie to powód do dumy i ogromna dawka motywacji. 
  3. Znajdź wsparcie – może w partnerze, przyjaciółce, grupce znajomych? Wiele z nas ma te same problemy i możemy nauczyć się rozwiązywać je wspólnie. 
  4. Śledź swoje postępy – odnotowuj każdy sukces, regularnie wykonuj pomiary ciała, dokumentuj je zdjęciami – dzięki temu nie stracisz motywacji. 
  5. Nagradzaj się – każdy sukces możesz świętować, np. nowymi butami czy wyjściem do kina. 

Walka o nową sylwetkę – od czego zacząć?

Walka o nową sylwetkę i podjęcie decyzji o zmianach nie jest łatwe. Nie jest sztuką od razu przejść na dietę oraz ćwiczyć, a pozostać w tych postanowieniach i sprawić, aby sport i dbanie o zdrowie stało się naszą pasją oraz nieodłączną częścią życia. 

Pamiętaj, o wprowadzeniu życie 5 kroków:

  1. Zdrowej diety – odpowiednie wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego i zachowanie deficytu sprawi, że będziemy mogli pozwolić sobie raz na jakiś czas nawet na słodkości czy dużego burgera. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego z bistrobox.pl, ponieważ oferują one pyszne menu, dzięki któremu zaspokoisz swoje kulinarne potrzeby zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym.
  2. Ruchu – ale nie przetrenowania! Najlepiej zaczynać przygodę ze sportem stopniowo, powoli, a nie od razu zaczynać odwiedzać siłownię 5 razy w tygodniu, ponieważ szybko się zniechęcimy i nabawimy się bolesnych zakwasów. 
  3. Mierzenia a nie ważenia – zazwyczaj podczas zmiany sylwetki nie zmienia się nasza waga, a obwody. Warto robić sobie regularne zdjęcia, aby zauważyć różnice i motywować się do dalszej pracy nad sobą. 
  4. Pozytywnego, ale realnego myślenia – do ćwiczeń trzeba mieć pozytywne podejście, musimy to traktować jak zabawę, pasję a nie tylko i wyłącznie ciężką pracę, bo ciężko będzie nam dojść do zamierzonych efektów. 
  5. Akceptacji siebie – pamiętaj, że nie ważne jak wyglądasz, ważna jest akceptacja samego siebie, swoich wad i zalet. Zdrowie psychiczne jest potrzebne w dążeniu do celu. 

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Aby znaleźć dobry catering dietetyczny w naszym mieście, wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarce. Z pewnością pojawi się wiele firm oferujących usługi cateringu w konkretnym miejscu zamieszkania. Wybierając konkretną firmę, warto wziąć pod uwagę cenę posiłków w porównaniu do innych propozycji oraz opinie użytkowników – dzięki temu, będziemy mieli pełen ogląd na świadczone przez firmę usługi. Ważne są także pory dostawy – niektóre cateringi są dostarczane tylko w godzinach porannych, inne wieczorem, więc musimy wybrać taki, który będzie współgrał z trybem naszego życia. 

Jak dopasować dietę?

Na etapie poszukiwań odpowiedniego cateringu dietetycznego należy poznać swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, aby następnie móc dopasować dietę pudełkową, która będzie przygotowana w odpowiednim wariancie kalorycznym dla nas. W internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, ułatwiających dobranie diety do konkretnej osoby. Uwzględnia on w swoich obliczeniach płeć, wiek, wzrost, poziom aktywności fizycznej, masę ciała oraz cel, który chcemy osiągnąć. Jeżeli nie mamy specjalnych preferencji żywieniowych oraz alergii, wybór diety pudełkowej powinien być prosty i oparty na naszym guście kulinarnym. Najprościej jest zacząć od diety standardowej, a potem możemy modyfikować menu według własnych potrzeb i możliwości konkretnego cateringu. Catering dietetyczny z bistrobox.pl oferuje bardzo wiele wariantów cateringu. Osoby, które nie jedzą mięsa mogą korzystać z opcji wegetariańskiej, chorzy na celiakię z diety bezglutenowej.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*