Co warto skonsultować z dietetykiem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W sieci wrze od diet zapewniających o szybkich efektach i błyskawicznych metamorfozach. Proponowane są różne jadłospisy oraz środki wspomagające odchudzanie czy przybranie masy mięśniowej. Niektóre porady mijają się z prawdą, wskutek czego prowadzą do szkód. Sprawdź, o co warto zapytać eksperta w świadomym planowaniu zmian nawyków żywieniowych!

Internet to przestrzeń, w której może udzielać się każdy, bez względu na kwalifikacje zawodowe czy doświadczenie dotyczące konkretnej branży. Nieograniczona wolność wypowiedzi prowadzi do podawania nieprawdziwych informacji za fakty. Czy diety chętnie promowane w przestrzeni wirtualnej są bezpieczne? Jak ustrzec się przed złymi wyborami żywieniowymi? O co warto zapytać podczas konsultacji dietetycznej? Odpowiadamy!

Dieta odchudzająca hCG – prawda czy mit? 

O diecie hCG słychać od paru dobrych lat, jednak poza granicami Polski. Składa się z 4 faz, różniących się od siebie kalorycznością i przeznaczeniem, czyli: 

  • fazy regeneracji, 
  • fazy ładowania, 
  • fazy aktywacji, 
  • fazy stabilizacji. 

Pierwsza z wymienionych faz służy oczyszczeniu jelit i wątroby, z kolei cel drugiej koncentruje się na utracie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Istotne jest, aby podczas kilkumiesięcznego stosowania się do zaleceń diety przyjmować dodatkowe suplementy, krople hcg oraz hormony. Ze względu na rygorystyczny charakter przyjmowanych pokarmów, dieta nie jest przeznaczona dla każdego. Wobec tego niezbędne jest to, aby zasięgnąć profesjonalnej porady specjalisty w zakresie żywienia. 

Czy grzyby Reishi ograniczają apetyt? 

Grzyby Reishi dostarczają wielu prozdrowotnych korzyści, m.in. mają działanie przeciwnowotworowe, wspierają układ nerwowy, obniżają poziom cukru i ograniczają wzmożony apetyt. To grzyby witalne, których dawkowanie powinno być ściśle kontrolowane ze względu na obszerne skutki uboczne (zawroty głowy, wysypki, niestrawności czy nawet krwawe stolce).

Oczyszczenie organizmu z toksyn 

Czujesz spadek energii, zmagasz się z chronicznym zmęczeniem, bólami głowy, przybrałeś na wadze, a Twoje włosy czy paznokcie są w znacznie słabszej kondycji? To często wyróżniane objawy typowe dla zakwaszenia organizmu, a w bardziej profesjonalnej terminologii – zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w zioła na odkwaszenie organizmu oraz przemyśleć zmianę diety na wzbogaconą o warzywa korzeniowe czy owoce.

W doborze właściwych produktów pozwalających na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu pomocna może okazać się konsultacja z dietetykiem. 

Fot.: Diana Polekhina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*