Runmageddon: Pierwszy event w 2021 roku już w lutym w Twierdzy Modlin!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatni weekend lutego w podwarszawskiej Twierdzy Modlin odbędzie się pierwszy z tegorocznych biegów z przeszkodami z kultowej serii Runmageddon. Organizatorzy zapewniają, że zawody odbędą się pełnym reżimie sanitarnym i – mimo nadal obowiązujących obostrzeń – „mają na to w pełni legalne rozwiązania”.

Już od kilku tygodni trwają zapisy na pierwszy Runmageddon w 2021 roku. Na sobotę 27 lutego w Garnizonie Modlin zaplanowano biegi dla dorosłych w formule Intro (3 km, 15 przeszkód) i Rekrut (6 km, 30 przeszkód), a dla dzieci oraz młodzieży Kids i Junior. Z kolei w niedzielę pobiegną zaprawieni w bojach „runmageddończycy” w formule Hardcore (21 kilometrów i 70 przeszkód).

Przypomnijmy, że choć od 12 lutego rząd zezwolił na „amatorskie uprawianie sportu na świeżym powietrzu”, to wciąż zabroniona jest organizacja imprez masowych.

„Niezależnie jak będą skonstruowane obostrzenia, znajdziemy lukę, żeby bezpiecznie przeprowadzić event. Jesteśmy na tyle zdeterminowani, że nawet przy obecnych przepisach, jeśli impreza miałby się odbyć w najbliższy weekend, mamy na to trzy w pełni legalne rozwiązania (nie ujawniamy póki co, żeby być o krok przed ustawodawcą). Jeśli przepisy się zmienią, znajdziemy kolejną furtkę” – pisał w połowie stycznia prezes Runmageddonu, Jarosław Bieniecki. Jak widać, słowa dotrzymał.

Organizatorzy w komunikacie prasowym zapewniają, że biegi odbędą się zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.

„Na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący, pracownicy organizatora i media akredytowane. Kibice ekstremalnego sportu będą musieli poczekać na czas, kiedy pandemia minie. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Ponadto, między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód” – zapowiadają organizatorzy Runmageddonu.

Runmageddon Warszawa – Twierdza Modlin promo 2021

Mamy to! 🔥 Pora ogłosić lokalizację, którą otworzymy nowy, piekielny sezon!

Wojowniczki i Wojownicy, swój pierwszy, ekstremalny bój w 2021 stoczycie w klimatycznych murach Twierdza Modlin! 😈

Jesteście na to gotowi? Szykujemy Wam P I E K Ł O. Niedługo zdradzimy kolejne szczegóły. Stay tuned👀

Zapisy👉🏻 https://bit.ly/3oxZloC

Opublikowany przez Runmageddon Piątek, 29 stycznia 2021

To ma być pierwsza z 13 imprez z cyklu Runmageddon w tym roku. Kolejne planowane są na 17 kwietnia w Krakowie, 8-9 maja w Poznaniu, 15 maja w Trójmieście i w ostatni weekend maja ponownie w stolicy.

W zeszłym roku, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, odbyło się tylko osiem ekstremalnych biegów. Już wtedy Runmageddon wznowił działanie pod koniec czerwca, pomimo obowiązujących restrykcji.

„Udało nam się przetrwać dzięki szybkim i trudnym ruchom – redukcji zespołu oraz zaangażowaniu ekipy, która pozostała. Podczas każdego eventu musieliśmy dostosowywać się do często nowych obostrzeń. Organizowaliśmy eventy w strefie żółtej, a w Lesku w czerwonej. Udało się, bo pilnowaliśmy bezpieczeństwa naszych startujących i działaliśmy zgodnie z nakazami” – twierdzi Bieniecki.

Zapisy na lutowy Runmageddon w Modlinie trwają na oficjalnej stronie internetowej runmageddon.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*