Mecz z Rosją coraz bliżej! Jakie mamy szanse w piłkarskich mistrzostwach świata?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za nieco ponad miesiąc reprezentacja Polski przystąpi do zmagań o być albo nie być na XXII Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. Czy Czesławowi Michniewiczowi wystarczy czasu, by przygotować zawodników do arcyważnych pojedynków?

Zniesmaczenie decyzją Paulo Sousy o porzuceniu naszych orłów w kluczowym momencie powoli zaczyna odchodzić w niepamięć. Nadeszła więc pora na to, by skupić się na bardziej naglących kwestiach: jak prezentują się szanse na udział w MŚ 2022?

Już 24 marca w barażowym meczu półfinałowym Robert Lewandowski i spółka zmierzą się z ekipą Rosji. Oznacza to, że nowy selekcjoner Czesław Michniewicz od czasu objęcia tej zaszczytnej posady ma zaledwie 51 dni na przygotowanie swojego zespołu! 

Na papierze szanse biało-czerwonych prezentują się przyzwoicie, mamy bowiem w swoich szeregach grupę zdolnych graczy. Trzeba jednak powiedzieć sobie otwarcie: czynnikiem determinującym grę jest zgranie i wzajemne zrozumienie między piłkarzami na boisku. Nie było tego niestety widać za Sousy, więc trudno oczekiwać od Michniewicza, by w tak krótkim czasie był w stanie osiągnąć piorunujące rezultaty.
Jeśli Polakom uda się pokonać Rosję, kolejnym przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Szwecja – Czechy. Nie można zaprzeczyć, że z pewnością stać nas na pokonanie każdego z trzech wspomnianych rywali. Czy będziemy mieli do czynienia ze słynnym efektem nowej miotły? Przekonamy się wkrótce.

Zdj. główne: Sven Kucinic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*