Skoczkowie z Dream Jump testują Żurawia M3 w Stoczni Cesarskiej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wrocławska grupa Dream Jump rozpoczęła właśnie testowanie zasłużonego Żurawia M3 w Stoczni Cesarskiej pod kątem regularnych skoków na bungee. Masowe skakanie ze słynnego gdańskiego żurawia może rozpocząć się jeszcze w tym roku!

Żuraw M3 to jedna z najbardziej charakterystycznych konstrukcji Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Przez ponad 40 lat wydatnie wspomagał w pracy stoczniowców, był również niemym świadkiem protestów, jakie wybuchły w sierpniu 1980 roku i wywarły niebagatelny wpływ na całą historię PRL.

Obecnie historyczny żuraw jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdańska i służy jako punkt widokowy dla turystów. Jego operatorem jest Fundacja Społecznie Bezpieczni. To jednak nie jedyne przeznaczenie dźwigu ważącego bagatela 350 ton i mierzącego około 50 metrów. W czerwcu jako ściankę wspinaczkową potraktował go kaskader Marcin Banot, znany szerszej publiczności pod pseudonimami BNT lub „człowiek-pająk”.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na terenie Stoczni Cesarskiej pojawiła się natomiast grupa Dream Jump ze stolicy Dolnego Śląska w celu przetestowania konstrukcji pod kątem regularnych skoków na linie. Istnieje szansa, że jeszcze tej jesieni miłośnicy bungee będą mogli skoczyć z gdańskiego żurawia!

„Skaczemy z wysokich obiektów rozsianych po całym kraju. Działamy we Wrocławiu, Sosnowcu, Kostrzycy, Głogowie czy Szczecinie. Kto wie, czy Gdańsk nie będzie kolejnym miejscem na naszej mapie. Prawdopodobnie wrócimy tutaj po wakacjach na jakieś weekendowe wydarzenie, by z jednej strony wspomóc fundację prowadzącą Żuraw, a z drugiej dać możliwość fanom skoków do zobaczenia Gdańska z innej perspektywy” – tłumaczy Łukasz Maziarz, współwłaściciel Dream Jump, w rozmowie dla portalu trojmiasto.pl


Testy zakończą się w najbliższy czwartek. Decyzja co do ceny skoków zapadnie jednak dopiero po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*