Wyścigi skuterów wodnych: Europejska elita powalczy o medale w Ełku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po wielotygodniowym okresie zawieszenia spowodowanego pandemią koronawirusa wrócił cykl turniejów w ramach UIM-ABP Aquabike European Championship! W piątek 4 września na Jeziorze Ełckim rozpocznie się już ostatnia weekendowa rywalizacja najlepszych skuterzystów na Starym Kontynencie, po której poznamy tegorocznych medalistów.

Nad bezpiecznym powrotem do ścigania na wodzie długo pracowała Międzynarodowa Unia Motorowodna (UIM) w porozumieniu z krajowymi związkami oraz organizatorami lokalnych zawodów. Ostatecznie udało się wprowadzić szereg procedur, które mają zapewnić komfort oraz odpowiednią ochronę zarówno dla skuterzystów, jak i całego zaplecza technicznego. UIM podjęła również decyzję o skróceniu tegorocznego cyklu do dwóch rund, w związku z czym z kalendarza wypadł turniej w portugalskim Penafiel.

Zmagania w Ełku będą zatem ostatnią rundą okrojonego cyklu mistrzostw Europy skuterów wodnych. Pod koniec sierpnia zawodnicy wrócili do ścigania w węgierskim Levelek, gdzie najlepszy w klasie Runabout GP1 okazał się Andrzej Wisniewski. W ten weekend czołowi skuterzyści przeniosą się na Mazury, a wśród faworytów w kilku klasach ponownie wymienia się reprezentantów Polski.

Od piątku do niedzieli na Jeziorze Ełckim, w pobliżu Nowej Plaży Miejskiej, europejska elita będzie walczyła o medale w wielu kategoriach, m.in. Ski Division GP1, 2, 3, Ski Juniors GP3.3 / GP3.2, Ski Veterans GP1, Runabout GP1, 2, 4, Runabout Veterans GP1, Freestyle, w tym także kobiecych (Ski Ladies GP1 czy Runabout Women GP4). Spośród naszych reprezentantów najwięcej szans daje się oczywiście najbardziej utytułowanemu skuterzyście nad Wisłą – Andrzejowi Wiśniewskiemu z klubu Black Shadows Power Team Ełk, który na swoim koncie ma krążki ME i MŚ. Realne szanse na lokatę na podium ma także jego młodszy kolega klubowy Konrad Wróbel oraz dwie utalentowane polskie zawodniczki: Anna Jachimek (Prima Jet Łódź) i Amanda Karasek (ATVJET Racing Team Rybnik).

Relacje z zawodów można śledzić w mediach społecznościowych na oficjalnych profilach UIM-ABP Aquabike World Championship oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.


https://www.facebook.com/motorowodniacy.org/posts/10158002390137496

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*