Gdzie kupić tanie rowery elektryczne?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdzie kupić tanie rowery elektryczne? Na co zwracać uwagę podczas dokonywania takiego zakupu? Czy rower elektryczny kupiony przez internet to dobry pomysł?

W żadnym innym spośród segmentów rowerowych nie dzieje się obecnie aż tyle, co w wypadku rowerów z napędem elektrycznym. Najnowsze technologie wspomagania oraz zasilania, inteligentne systemy do kierowania i coraz to lepsza integracja wspomagania elektrycznego sprawiają, iż ten typ rowerów, staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Najnowocześniejsze modele górskie, trekkingowe oraz miejskie, dawno już pożegnały się z krzywdzącą dla nich opinią rowerów z przeznaczeniem dla osób starszych. Pedały musimy przecież naciskać samodzielnie. W tej sytuacji jednakże nacisk na owe pedały, wyzwala nieco większą ilość energii. Tym właśnie odróżnia się rower elektryczny od jego tradycyjnej wersji. 

Tanie rowery elektryczne: ceny i producenci

W tanich rowerach, nie tylko tych w elektrycznej wersji producenci zwykle starają się zaoszczędzić na częściach. W najtańszych jednośladach z napędem elektrycznym, będą to niewątpliwie akumulator oraz silnik, od których zależne jest, jak sporą drogę damy radę pokonać na elektrycznym rowerze przed kompletnym rozładowaniem się akumulatora. Na rynku, dostępne są różne rodzaje baterii do rowerów w wersji elektrycznej. Najlepsze akumulatory, pozwalają na pokonywanie na elektrycznym rowerze, nawet do 100 kilometrów na jednorazowym ładowaniu, najgorsze mogą wytrzymać maksymalnie do 20 kilometrów.

Od typu akumulatora i silnika, zależy również waga wybranego roweru mającego napęd elektryczny. Na pewno, nie chcielibyśmy jechać pod górę elektrycznym rowerem, który bez dodatkowych obciążeń pod postacią chociażby bagażów, waży około 30-35 kilogramów, i napędzać go wyłącznie siłą swoich mięśni, bo akumulator bez ostrzeżenia i do tego bardzo szybko uległ całkowitemu rozładowaniu. Raczej nikt, nie chciałby, aby spotkała go właśnie taka sytuacja, dlatego warto wiedzieć, na co powinno się zwracać uwagę kupując rower elektryczny.

Czy warto kupić używany rower elektryczny?

Nie jest to niestety zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ kupno używanego, chociaż taniego elektrycznego roweru, związane jest z możliwością oszukania nas przez sprzedawcę, a tym samym wyrzucenia swoich ciężko zarobionych pieniędzy w błoto. Jeśli nie znamy się zbytnio na rowerach elektrycznych i jeżeli trafi się nam tak zwana perełka do kupienia, o którą sprzedawca bardzo dbał, istnieje spore ryzyko, iż nabyty przez nas używany elektryczny jednoślad, będzie posiadał bardziej zużyte elementy, aniżeli to co zostało zadeklarowane w opisie. Poza tym, na używane rowery elektryczne, nie będziemy posiadali już gwarancji, zatem wszelakie ewentualne procesy naprawcze, będą musiały być opłacane z naszych własnych środków. Warto zastanowić się, czy będzie to kalkulacja warta kupna używanego jednośladu elektrycznego na aukcji – według ekspertów, na pewno nie. Paradoksalnie, należy się także wystrzegać zakupu nowych elektrycznych rowerów, które sprzedawane są przez osoby trzecie deklarujące, iż sprzęt nie był używany od nowości, albo tylko kilka razy. Może to znaczyć, iż jego akumulator jest już uszkodzony.

Tanie rowery elektryczne, winny kosztować ok. 3000 złotych i więcej. W przedziale cenowym 3500-4000 złotych, można już nabyć naprawdę dobry jednoślad z elektrycznym napędem przeznaczony do jazdy po mieście. Jest to oczywiście spora kwota, jeśli porównać ją z cenami tanich miejskich rowerów za około 1500 złotych, jednakże w tym przypadku w grę wchodzi jakość części, która ma spore znaczenie w przypadku poruszania się na rowerze elektrycznym. Zobacz rowery elektryczne na https://mocnerowery.pl/.

Sklepy internetowe z rowerami elektrycznymi

Zakup roweru elektrycznego przez Internet to rozwiązanie, które ma sporo różnych zalet. Przede wszystkim, w sieci mamy większy wybór, aniżeli stacjonarnie. Ponadto, możemy liczyć na niższe ceny. Plusem jest także brak konieczności wychodzenia z domu podczas zakupów i możliwość przesyłki wprost pod nasze drzwi, co po prostu jest wygodne.

W czasie zakupu roweru elektrycznego, nie ważne czy stacjonarnie, czy przez internet, powinniśmy zwrócić uwagę na akumulator, napięcie, silnik, sterownik, typ dwukołowca, hamulce, opony, amortyzatory, konstrukcję, wagę całkowitą, jak również wyposażenie dodatkowe. Elektryczne rowery, mogą posiadać silnik umieszczony w kole przednim,, w kole tylnym albo na środku. Dobrej jakości elektryczny rower, posiada odpowiednio wydajny akumulator, co jest istotne przede wszystkim, jeżeli chcemy z niego korzystać na co dzień, dojeżdżając przykładowo na nim do miejsca pracy. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*