Zimowe dyscypliny dla początkujących – gdzie, jak i za ile?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieg oraz niskie temperatury nie oznaczają, że musisz zrezygnować z uprawiania sportu. Aktywność fizyczna zimą również jest pożądana. Zatem, jakie dyscypliny sportowe można uprawiać o tej porze roku? Jaki sprzęt oraz akcesoria są do tego potrzebne? Jak sfinansować zimowe szaleństwo na śniegu czy lodzie? Odpowiedzi znajdują się poniżej. 

Zanim udasz się do sklepu

Zima coraz bliżej, dlatego trzeba się przygotować do uprawiania sportów zimowych. Specjaliści uważają, że okres treningów i wzmacniania organizmu powinien trwać ok. 2 miesiące. W tym czasie należy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu. Dlaczego jest to tak istotne? Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które dopiero zaczynają przygodę z zimowymi sportami. W okresie jesiennym warto zadbać o wzmocnienie sił mięśni nóg. Zarówno w przypadku łyżwiarstwa, jak i narciarstwa, najbardziej obciążone są właśnie dolne kończyny, dlatego, by uniknąć ewentualnych kontuzji, trzeba zadbać o ich wytrzymałość. Leczenie urazów może potrwać długi czas, a śnieg oraz niskie temperatury nie trwają wiecznie. Może się okazać, że rehabilitacja będzie się ciągnąć do wiosny i nici z zimowego szaleństwa. Dlatego ważne jest, by przygotować się do uprawiania sportów. To najlepsze zabezpieczenie przed ewentualnym urazem. 

Uprawianie sportów zimowych – jakie dyscypliny wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną sportową zimą jest narciarstwo. Jest to aktywność fizyczna, która łączy pokolenia. Narciarstwo to sport, który może być uprawiany zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Nigdy nie jest za późno na to, by zacząć przygodę z tą dyscypliną. Narciarstwo poprawia kondycję i wpływa praktycznie na wszystkie partie ciała. Inną dyscypliną jest snowboard. Podobnie jak narty jest to sport, który jest przeznaczony dla każdego. Snowboard uczy równowagi. Wpływa pozytywnie na mięśnie nóg oraz ramion. Z zimowym szaleństwem nieodmiennie wiążą się także łyżwy. Jest to kolejna jedna z najczęściej wybieranych aktywności fizycznych. Trochę równowagi i możesz cieszyć się przejażdżką na łyżwach. Jest to sport tani, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu do jego uprawiania. 

Zakup sprzętu do zimowych dyscyplin – koszty oraz dostępność

Ciężko uprawiać sporty zimowe bez odpowiedniego sprzętu. Kiedyś wystarczyły dwie deski, by zjeżdżać po śniegu, jednak te czasy dawno minęły. Obecnie w sklepach sportowych dostępny jest najwyższej jakości sprzęt, który sprawia, że radość z zimowych aktywności fizycznych jest jeszcze większa. Do uprawiania narciarstwa potrzebne są, a jakże, narty. Konieczny jest także kask, gogle oraz kijki. Szczególnie na początku przygody z tą dyscypliną są to elementy nieodzowne, które będą zapewniać Ci bezpieczeństwo na stoku. Koszt takiego zestawu to ok. 1500 złotych. Podobnie prezentuje się zakup sprzętu do uprawiania snowboardu. Najtańszym sportem zimowym jest łyżwiarstwo. Koszt zakupu łyżew oraz ochraniaczy to ok. 500 złotych. Sprzęt możesz również wypożyczyć na stoku czy lodowisku, jednak na dłuższą metę lepiej zaopatrzyć się we własne narty lub łyżwy. 

Finansowanie sprzętu sportowego

Jeśli chcesz uprawiać sporty zimą, jednak nie masz wystarczających funduszy na zakup sprzętu, możesz skorzystać z pożyczki 1000 zł na dowód. Dzięki tej ofercie z pewnością pozyskasz dobrej jakości narty czy łyżwy, które będą Ci służyć przez lata. Więcej na ten temat możesz przeczytać na https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-1000-zl/. Chcesz porównać kilka ofert? Skorzystaj z rankingów online. Jeden z nich znajdziesz na sowafinansowa.pl. Szybko i bez wychodzenia z domu wybierzesz najlepszą ofertę.

Zdjęcie główne: visit almaty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*