7 najpiękniejszych miejsc w Europie do skoku na bungee

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Europa to jeden z najciekawszych kontynentów dla miłośników skoków z wysokości. Niesamowite lokalizacje można znaleźć niedaleko od granic Polski. 

Europabruecke – Most Europejski, Austria 

Największy most na terenie Europy to idealne miejsce do skoku na bungee. Budowla znajduje się nad rzeką Still i łączy ze sobą trasę wiodącą przez Alpy w zachodniej Austrii i Włoszech. Most ma 192 metry wysokości, a wokół niego można podziwiać malowniczy krajobraz doliny Wipp. Skoki na bungee organizowane są na moście w każdy weekend, a jednorazowy koszt atrakcji wynosi od 155 euro do 169 euro, w zależności od sposobu rezerwacji skoku (przez internet lub osobiście na miejscu). 

Contra Dam, Szwajcaria

Ponad 200-metrowa tama znajdująca się na rzece Verzasca w Szwajcarii to jedna z 45 podobnych budowli na terenie kraju, jednak tylko z tego zbudowanego w 1965 roku obiektu można skakać na bungee. Tama pełniąca także funkcję elektrowni wodnej ma 220 metrów wysokości i 380 metrów szerokości, co sprawia, że jest czwartą co do wielkości budowlą tego typu w Szwajcarii. Największą popularność w środowisku miłośników sportów ekstremalnych przyniosła jej scena z filmu „Golden Eye”, podczas której Pierce Brosnan wcielający się w rolę brytyjskiego agenta Jamesa Bonda oddał spektakularny skok. 

Souleuvre Viaduct, Francja

Otwarty w 1893 roku historyczny wiadukt kolejowy to jedna z największych atrakcji dla fanów skoków na bungee we Francji. Aktualnie obiekt jest częściowo zdemontowany, a do dyspozycji zawodników pozostała przestrzeń o długości około 60 metrów oparta na specjalnych wieżach z oryginalnego projektu wiaduktu. Budowla znajduje się w miejscowości La Ferrière-Harang i służy już tylko do wykonywania spektakularnych skoków z wysokości ponad 60 metrów. 

Rjukan, Norwegia

Most zlokalizowany w malowniczej miejscowości Rjukan jest najwyższym obiektem w Norwegii, z którego można skoczyć na bungee. Klimatyczny most zawieszony jest między skałami nad jeziorem Åkrafjorden na wysokości 84 metrów. Niepowtarzalna lokalizacja pozwala nie tylko na zrealizowanie emocjonującego skoku, ale także podziwianie norweskiej przyrody z imponującej wysokości. 

Kölnbrein Dam, Austria

Kolejna tama na liście, z której można skakać na bungee, znajduje się w okolicy austriackiej miejscowości Hohe Tauern. Obiekt powstawał w latach 1971–1979 i ma 200 metrów wysokości. Imponujące rozmiary sprawiły, że miejsce to jest uznawane za najwyższą tamę na terenie całego kraju. Skoki na bungee w tym miejscu organizowane są od wielu lat i pozwalają na lot wprost w głąb rzeki Lieser. Miejsce to cieszy się dużą popularnością i jest jednym z najważniejszych elementów na europejskiej mapie miłośników sportów ekstremalnych. 

Altopiano di Asiago, Włochy

Mierzący 175 metrów wysokości most znajdujący się we włoskiej prowincji Veneto to największy i najpopularniejszy tego typu obiekt na terenie całych Włoch. Miłośnicy skoków na bungee mogą odwiedzić to miejsce w każdy weekend. Koszt jednorazowego skoku wynosi około 100 euro. 

Bray Lake, Wielka Brytania

Ostatnim miejscem na europejskiej mapie skoków na bungee jest obiekt znajdujący się u wybrzeża brytyjskiego jeziora Bray. Dźwig umieszczony na wysokości 160 stóp, czyli około 49 metrów, nie jest najbardziej malowniczym obiektem do skoku, jednak otaczający go krajobraz dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Bray Lake to nie tylko idealne miejsce do skoków na bungee, ale także świetny spot do uprawiania windsurfingu, żeglugi czy sportów wiosłowych.

Zdj. główne: Nazim Zafri/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*