Czy można trenować na siłowni w butach do biegania?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W codziennych okolicznościach, zaopatrując się w obuwie, raczej nie zwracamy dużej uwagi czy potrzebne są nam buty sportowe do biegania czy też np. sneakersy. Na pewno w każdej kobiecej szafie, aby uzupełnić codzienny look, sportowe buty damskie również się przydadzą. Sprawa ma się jednak nieco inaczej, gdy chodzi o siłownię. Jakie buty będą tu najbardziej odpowiednie? Czy klasyczne obuwie sportowe do biegania zdaje egzamin na siłowni? Co wyróżnia buty sportowe damskie do biegania? Dlaczego, gdy chodzisz na siłownię, powinieneś mieć w swojej szafie zarówno damskie buty sportowe do biegania, jak i buty klasyczne? Gdzie znaleźć idealne modele z szerokiej gamy produktów, idealne na siłownię?

Charakterystyka obuwia sportowego

W internecie znajdziesz wiele definicji butów sportowych. Tym mianem nazywane są chociażby sneakersy, chociaż obecnie straciły one swój charakter sportowy na rzecz użyteczności. Często, wybierając się na siłownię, zastanawiamy się, czy najlepsze będzie tutaj właśnie obuwie sportowe, stosowane do biegania. Tymczasem tego rodzaju obuwie posiada pewne charakterystyczne cechy, jakie je wyróżniają.

Damskie buty sportowe do biegania są zazwyczaj lekkie, wygodne, przewiewne. Są to buty dobrze odprowadzające wilgoć, dosyć odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim świetnie zamortyzowane. Buty do biegania mają taką konstrukcję, która odciąża stawy oraz sprawia, że stopa mniej się poci. Buty do biegania posiadają miękką podeszwę i to głownie ona sprawia, że czujemy się w nim wygodnie i komfortowo.

Sportowe buty na siłowni, a walory bezpieczeństwa stopy

Wybierając odpowiednie buty na siłownię, np. w odwiedzając Sklep Sport-shop, musimy wziąć pod uwagę nasze bezpieczeństwo oraz komfort. Część osób twierdzi, że woli ćwiczyć boso i jest to również dobre rozwiązanie, jednak w takim przypadku dochodzi do konieczności pamiętania, aby ćwiczenia wprowadzać stopniowo, aby nasza stopa przyzwyczaiła się do innego rozkładu sił.

Jeśli jednak mówimy o butach, ważna jest zasada ich odpowiedniego dopasowania, nie tylko do kształtu stopy, ale także do rodzaju ćwiczeń, jakie zamierzamy na siłowni wykonywać.

Koniecznie należy zwrócić uwagę, że w trakcie treningu, zawsze istnieje ryzyko kontuzji. Zwiększa się ono, w przypadku wyboru złego obuwia. Na ten wzrost ryzyka mają wpływ m.in. brak właściwej stabilizacji kostki, spadek siły z uwagi na złe przekierowanie pracy mięśni, osłabienie mięśni stopy.

Czy wybór butów sportowych damskich do biegania jest dobry na siłownię?

Jak to zatem wygląda w praktyce? Jakie buty będą odpowiednie do poszczególnych czynności na siłowni?

Jeśli twoim celem jest w głównej mierze popularne cardio i ćwiczenia na górne partie ciała, wykonywane na siedząco lub leżąco, śmiało możesz postawić na buty do biegania. W czasie cardio, sprawdzą się jako amortyzator dla stóp, natomiast podczas ćwiczeń na górne partie ciała, zapewnią ci wygodę oraz właściwą wentylację.

Inna sytuacja ma miejsce, jeśli głównie zamierzasz ćwiczyć dolne partie ciała, postawić na trening nóg, na ćwiczenia z dużym obciążeniem tj. martwy ciąg, przysiady, wyciskanie. Do tego rodzaju treningu, konieczne jest naprawdę stabilne podparcie, zwłaszcza piety oraz kości śródstopia. Buty do biegania, z miękką podeszwą, zdecydowanie są tu odradzane i mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Odpowiednie buty do treningu siłowego powinny mieć płaską i antypoślizgową podeszwę, powinny zapewniać bezpieczeństwo, wygodę i stabilizację. Powinny też dobrze przylegać do stopy. W takim przypadku sprawdzą się zatem zwykłe, znane trampki.

Z pośród szerokiej gamy produktów, nie musisz też wybierać dwóch różnych butów, przeznaczonych do różnego typu treningu. Uniwersalnymi butami są np. buty crossfitowe, które przydadzą się i do treningu siłowego i cardio.

Jeśli szukasz butów sportowych damskich, idealnych do biegania, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.sport-shop.pl/buty-do-biegania-c-657.html, gdzie znajdziesz m.in. buty damskie adidas, czy buty damskie nike. W naszym sklepie znajdziesz też bogatą ofertę produktów na popularne marki czy popularne kolekcje obuwia, jakie możesz wykorzystać na siłowni.Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.sport-shop.pl/odziez-i-obuwie-c-378.html.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*