DTM: Robert Kubica nieudanie zakończył sezon. Rene Rast mistrzem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robert Kubica zajął przedostatnie, 15. miejsce w niedzielnym wyścigu na torze Hockenheimring, który zwieńczył sezon 2020 serii DTM. Wygrał Niemiec Rene Rast, który tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Jadący BMW M4 Robert Kubica udanie zaczął wyścig. Szybko awansował z 13. na 11. miejsce, a przez chwilę był nawet 10. Po 15. okrążeniu podjął jednak złą decyzję o zmianie opon. Po powrocie z alei serwisowej był ostatni, a po zmianie nie był w stanie już osiągnąć takiego tempa i dogonić rywali. Wyprzedził jedynie Lucasa Auera, który miał problemy z oponami i dwa razy musiał zjeżdżać do pit-stopu.

Wygrał Rene Rast (Audi RS 5). Niemiec w niedzielę był w znakomitej dyspozycji. Dwukrotnie tracił prowadzenie, ale za każdym razem potrafił je odzyskać, a na metę wjechał z przewagą ponad 10 sekund nad drugim Nico Muellerem, który był jego głównym rywalem do tytułu. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Jamie Green.

Rast triumfował w klasyfikacji generalnej po raz trzeci w karierze – wcześniej w 2017 i 2019 roku, a w 2018 był drugi. Kubica zajął w niej 15. miejsce z 20 punktami, ex aequo ze Szwajcarem Fabio Schererem (Audi).

W przyszłym roku w DTM auta Audi i BMW zastąpią samochody z serii GT3, ale Polak już prawdopodobnie nie będzie startował w tym cyklu. Poszuka innych wyzwań, bo przygodę z DTM należy uznać za rozczarowanie.

„Myślę, że gdybym wiedział, że tak to wyjdzie, to poszedłbym inną drogą, ale nie mogę zdradzać pewnych rzeczy. To nie tak miało wyglądać, kiedy podejmowaliśmy decyzję. Może był to mój błąd…” – powiedział Kubica w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*