Ekwipunek do survivalu w lesie – co spakować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chęć bliskiego kontaktu z naturą i potrzeba sprawdzenia swojego charakteru sprawiają, że survival staje się coraz popularniejszą formą rozrywki. Nie można jednak zapominać, że nie jest to spokojny trekking po lesie, ale dość ekstremalne przeżycie – należy się więc odpowiednio do niego przygotować. Podpowiadamy, jaki ekwipunek powinien znaleźć się w Twoim plecaku, jeśli wybierasz się na leśny survival.

Wielozadaniowy nóż

Pierwszym sprzętem, który powinieneś zapakować do swojego survivalowego plecaka, jest z pewnością nóż. Nie może być to jednak byle jaki nóż – postaw na ten wielozadaniowy, który będzie Ci towarzyszył nawet w najtrudniejszych warunkach. Jak wybrać idealny noż dla siebie? Przede wszystkim zwróć uwagę na ergonomiczność. Jego rękojeść powinna idealnie leżeć w Twojej dłoni.  Powinien być on także wykonany z jednego kawałka stali, co zapewni maksymalną stabilność. Pamiętaj, że nóż to narzędzie, które umożliwi Ci przygotowanie posiłku, zbudowanie schronienia, czy też stworzenie innych niezbędnych narzędzi. Nie oszczędzaj więc na tym fundamentalnym elemencie wyposażenia. Dobrej jakości noże, które przydadzą się każdemu survivalowcowi, oferuje internetowy sklep myśliwski.

Rozpalanie ognia

Jedną z podstawowych umiejętności każdego survivalowca powinno być rozpalenie ognia. Często to właśnie ogień będzie Twoim jedynym źródłem światła i ciepła oraz sposobem na przyrządzenie czegoś do jedzenia. Co jednak zrobić, jeśli nie posiadasz typowo harcerskich umiejętności rozpalania ogniska jedynie przy użyciu samego drewna lub kamieni? Koniecznie weź ze sobą zapalniczkę. Jest to niewielki sprzęt, który może okazać się niesamowicie przydatny. Nie zapominaj jednak, że wybierasz się do lasu – podchodź do ognia i rozpalania ogniska z ostrożności i szacunkiem, aby nie wywołać pożaru wśród drzew.

Oświetl sobie drogę

Survival w lesie to w sporej części marsz. Jeśli więc planujesz przemieszczać się również po zmroku lub po prostu, kiedy na dworze zrobi się już szaro, to koniecznie zabierz ze sobą niewielką latarkę. Jest ona bardzo przydatnym urządzeniem, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy survival, a Twoja orientacja w terenie nie jest jeszcze na wysokim poziomie. Najlepszym wyborem będzie klasyczna czołówka, która będzie doskonale oświetlać drogę, a jednocześnie nie ograniczy Twojej mobilności i swobody. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Dương Nhân

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*