European Le Mans Series: Robert Kubica wygrał w Barcelonie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Robert Kubica rozpoczął sezon wyścigów długodystansowych European Le Mans Series od zwycięstwa! W niedzielę na torze Montmelo pod Barceloną jego zespół WRT triumfował w składzie z Polakiem, Louisem Deletrazem i Ye Yifeiem.

European Le Mans Series to cykl wyścigów długodystansowych kontynuujących tradycję wyścigu w Le Mans. Swój początek miał w 1999 roku w USA, potem został przeniesiony do Europy. Obecnie kierowcy ścigają się na słynnych torach, między innymi w Spa i Le Mans. Sezon zaczął się jednak w Barcelonie.

W Racing Team startował z drugiej pozycji startowej dzięki dobrej jeździe w kwalifikacjach Louisa Deletraza, który do zwycięzcy stracił tylko 79 tysięcznych sekundy. To właśnie on rozpoczął czterogodzinny wyścig i już po kilku okrążeniach objął prowadzenie wykorzystując błędy Romana Rusinowa z G-Drive Racing.

Gdy po nieco ponad godzinie w bolidzie zmieniał go Ye Yifei, WRT miał minutę przewagi nad resztą stawki. 20-letni Chińczyk spokojnie ją utrzymywał i na ok. 40 minut przed końcem za kierownicą zmienił go Robert Kubica. Jego pit-stop nieco się przedłużył, ale i tak Polak postawił pieczęć, dojeżdżając na metę z ponad 22 sekundami przewagi nad drugim zespołem Panis Racing!

„To była dominacja. Były gwiazdor Formuły 1, Robert Kubica, poprowadził belgijską drużynę do imponującego zwycięstwa w wyścigu otwierającym sezon w ELMS” – napisał fachowy portal sportscar365.com.

„Dobrze, że mamy Roberta w swoich szeregach. Mamy bardzo mocny skład. Nie posiada doświadczenia w wyścigach długodystansowych, ale możemy dużo czerpać z jego kariery” – przyznał 24-letni Deletraz.

Kolejny wyścig z cyklu Le Mans Series odbędzie się 16 maja na Red Bull Ringu w Austrii.

Kiedy startuje Robert Kubica? Terminarz European Le Mans Series 2021

Runda 1
18 kwietnia, Barcelona (Hiszpania)

Runda 2
16 maja, Red Bull Ring (Austria)

Runda 3
6 czerwca, Paul Ricard (Francja)

Runda 4
11 lipca, Monza (Włochy)

Runda 5
21 sierpnia, 24h Le Mans (Francja)

Runda 6
19 września, Spa (Belgia)

Runda 7
24 października, Portimao (Portugalia)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*