Babilon MMA 17: „Maximus” nowym rywalem Toniego Valtonena

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dawid Żółtaszek nie zwalnia tempa – popularny „Maximus” pod koniec sierpnia doszedł do finału w nowym formacie walk na gołe pięści, a już nieco ponad dwa miesiące po gali Gromda 2 zmierzy się w swoim trzecim zawodowym pojedynku w formule MMA. Tym razem poprzeczka powędruje wyżej, gdyż rywalem wrocławianina będzie doświadczony fiński wojownik, który na swoim koncie ma walkę m.in. z aktualnym czempionem UFC!

Skrzyżować rękawice ze znanym z walk pod szyldem federacji KSW Tonim Valtonenem miał początkowo Łukasz Brzeski (bilans 8-1-1), jednak z powodu kontuzji reprezentant Kotwica MMA Team był zmuszony wycofać się z pojedynku, którego stawką miał być pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Organizatorzy gali Babilon MMA 17 postanowili zatem zaproponować udział w walce wieczoru Żółtaszkowi, na co 42-latek szybko przystał.30 października finalista turnieju Gromda 2 (musiał uznać wyższość jedynie Mateusza Kubiszyna – przyp. red.) zmierzy się więc z doskonale znanym polskim kibicom Valtonenem. Obaj Panowie nie będą już wprawdzie rywalizować o pas, niemniej ich konfrontacja zapowiada się niezwykle frapująco. Mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii Żółtaszek to doświadczony kickboxer (12 zwycięstw i 6 porażek w K1), który występował na prestiżowych galach DSF, Superkombat, czy Tatneft World Cup. Z kolei młodszy o niespełna rok Fin stoczył już 45 walk w zawodowym MMA (28-17-0), w tym z tak uznanymi nad Wisłą zawodnikami, jak Jan Błachowicz, Michał Kita czy Łukasz Jurkowski (zwyciężył tylko z tym ostatnim – przy. red.). W swoim poprzednim starciu w klatce Valtonen znokautował Ivana Vičicia już w pierwszej rundzie.

Początek zmagań w hali MOSiR Radom już w najbliższy piątek od godz. 19:30. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu.

Oto pełna karta walk gali Babilon MMA 17:

Dawid Żółtaszek (2-0, 2 KO) vs Toni Valtonen (28-17, 12 KO, 4 Sub)

Marcin Skrzek (5-1, 4 KO) vs Patryk Nowak (5-2, 1 KO, 3 Sub)

Sławomir Bryła (2-0, 2 KO) vs Dawid Gruchalski (2-1, 2 KO)

Damian Zuba (2-2) vs Łukasz Pokutyński (1-0, 1 KO)

Krystian Blezień (3-2, 3 KO) vs Alan Langer (10-7, Sub)

Mateusz Rybak (3-1, 3 KO) vs Jarosław Lech (5-5, 3 KO, 2 Sub)

Dawid Wylegała (2-1-0) vs Karol Kutyła (2-1-0)

Grzegorz Rutkowski vs Kamil Winiarczyk (semi pro)


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*