Roman Ficek ustanawia nowy rekord GSB!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główny Szlak Beskidzki to ponad 500 km. Przejście tego dystansu piechurom o przeciętnej kondycji zajmuje bagatela 18 dni. Roman Ficek przebiegł GSB w rekordowym czasie 107 godzin!

Nowy rekord na trasie GSB

Pochodzący ze Skawicy leżącej u stóp Babiej Góry Roman Ficek – ultramaratończyk, o którym głośno zrobiło się w zeszłym roku, gdy postanowił przebiec Łuk Karpat (2300 km przebyte w 39 dni) – w tym roku pokusił się o nowe wyzwanie. Jego celem było ustanowienie rekordu na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego wyznaczonego na odcinku ponad 500 kilometrów – pomiędzy Ustroniem w Beskidzie Śląskim a Wołosatym w Bieszczadach.


 

Samotny bieg po rekord

Roman Ficek cały dystans pokonywał bez wsparcia z zewnątrz. Przy okazji pobił także rekord przebiegnięcia trasy ze wsparciem. Całość zajęła ultramaratończykowi 107 godzin i 25 minut. Dodatkową trudnością okazały się błotniste trasy Beskidu Niskiego, które nie pozwoliły złamać bariery 100 godzin – takie założenie pierwotnie przyjął biegacz. Mimo to poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. Kto odważy się pobić nowy rekord?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*