Drugi weekend października pod znakiem balonowych fiest

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najbliższy weekend będzie obfitował w liczne atrakcje związane z pokazami balonowymi na Podkarpaciu. W piątek w Stalowej Woli zainaugurowane zostaną bowiem Ogólnopolskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta, a dzień później wystartuje „Balonowa Fiesta” w Krośnie. Obie imprezy są bezpłatne!

Wydarzenie w Stalowej Woli uświetni spektakularny pokaz balonów po zachodzie słońca. Nocna gala rozpocznie się w sobotę 10 października o godz. 18:30, a loty będzie można podziwiać w różnych częściach miasta, m.in. na błoniach oraz w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12. Od piątku do niedzieli mają natomiast odbywać się konkurencje sportowe, których rozegranie uzależnione jest od korzystnych warunków atmosferycznych.

Profesjonalne załogi w akcji będą mogli obserwować w nadchodzący weekend także mieszkańcy Krosna i okolic. Organizatorzy „Balonowej Fiesty”, czyli Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej oraz Urząd Miasta, zaprosili do udziału w imprezie 11 ekip, wśród których znajdują się reprezentanci regionu. W gronie uczestników nie zabraknie też innych utytułowanych przedstawicieli balonowego sportu – Krzysztofa Rękasa (rekordzista kraju w długości lotu balonem na ogrzane powietrze) z bratem Mirosławem, Jakuba Dziedziaka (dwukrotny z rzędu mistrz Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów) czy Kacpra Borkowskiego (triumfator V Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych).

Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie od przeszło dwóch dekad gromadzą czołówkę baloniarzy z Polski, jak i krajów ościennych. W tym roku miały odbyć się już w maju, podobnie jak Mistrzostwa Polski, lecz plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Ostatecznie zawody MP rozegrano w połowie ubiegłego miesiąca w Lesznie, a najlepsza okazała się właśnie załoga Balonu Krosna Miasta Szkła, firmy Splast oraz Fundacji Otwartych Serc, pilotowana przez Witolda Filusa. W sobotę wykona kolejny lot, aczkolwiek w nieco innej formule.

„Organizujemy Balonową Fiestę. Nie będą to zawody, nie będzie konkurencji sportowych, ale baloniarze zawitają do Krosna i – jeśli pogoda dopisze – będziemy mogli znów podziwiać aerostaty nad Krosnem i okolicą” – zapowiada na łamach portalu krosno.naszemiasto.pl Grażyna Więcek, wiceprezes Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

W najbliższy weekend patrzcie w niebo🙃😁 Zapraszamy na Fieste Balonową 👍

Opublikowany przez Krosno Miasto Szkła Poniedziałek, 5 października 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*