Hard Enduro – wyzwanie dla najtwardszych!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wymagająca trasa, ciężkie warunki, ogromne zmęczenie i możliwość sprawdzenia własnej wytrzymałości – tak w skrócie można opisać Hard Enduro. To wyzwanie, któremu sprostają jedynie najwięksi twardziele!

Hard Enduro – co to takiego?

Jazda na motocyklu może mieć różne oblicza. Jednym z nich jest enduro, czyli przedzieranie się przez bezdroża, na które przeciętny człowiek z własnej woli by się nie wybrał. Nic dziwnego, że enduro uznawane jest za sport dla osób o ogromnej wytrzymałości, jeszcze większej determinacji i zacięciu do pokonywania własnych granic. Jeżeli samo enduro to dla Ciebie za mało, możesz skusić się na jego ekstremalną wersję, czyli hard.

Frajda z jazdy po bezdrożach

Można się zastanawiać, dlaczego Enduro, a także zawody w wersji Hard, cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród motocyklistów na całym świecie. Może jest tak, że im większy wysiłek trzeba włożyć w pokonanie konkretnej trasy, tym ukończenie zawodów ma większą wartość?

Jako sportowcy często dążymy do przekraczania wyznaczonych granic, przykładów nie trzeba szukać daleko – na rodzimym podwórku organizowane są coraz częściej długodystansowe biegi górskie, podczas których trzeba wykazać się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim wyjątkowym hartem ducha i twardą psychiką. Podobnie jest z Hard Enduro – musisz mieć mocną głowę i silną wolę, aby pokonać przeszkody, które na trasie zawodów stworzyła natura.

Zawody Hard Enduro na świecie

Jesteś miłośnikiem błota i wyzwań, które przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się tak trudne, że porywanie się na nie może zostać uznane za czyste szaleństwo? Świetnie! Koniecznie sprawdź kalendarz imprez Hard Enduro. Zawody rozgrywane są na całym świecie. Możesz nie tylko rywalizować z najlepszymi zawodnikami, lecz także będziesz mieć okazję do tego, aby odwiedzić dzikie zakątki naszego globu.

•  GetzenRodeo – całkiem niedaleko, bo po drugiej stronie zachodniej granicy.

•  ErzbergRodeo – impreza, która rozgrywana jest cyklicznie w Austrii już od ćwierć wieku!

•  Romaniacs – zawody, podczas których odkryjesz piękno Rumunii, o ile będziesz mieć oczywiście siłę na to, aby po morderczym wysiłku dostrzec cokolwiek! Pierwsze zawody odbyły się w 2004 roku. Na trasie zawodów można spotkać największych twardzieli z ponad 50 krajów.

Zawody w Polsce dla najtwardszych

Na całe szczęście, nie trzeba jeździć za granicę, aby sprawdzić własne umiejętności podczas zawodów. Również na terenie Polski organizowane są bowiem zawody na najwyższym poziomie, podczas których skala trudności przejazdów sięga zenitu. Red Bull 111 Megawatt – to zawody, które rozgrywane są na terenie Kopalni PGE w Gminie Kleszczów. Biorą w nich udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy żądni wrażeń i niezapomnianej przygody.

Hard Enduro – co powinieneś wiedzieć, zanim zasmakujesz tej rozrywki?

Piękno przygody ukryte jest w jej trudności. Nawet jeżeli będziesz doskonale przygotowany psychicznie do zmierzenia się z nieprzystępną trasą, to bez odpowiedniego sprzętu raczej daleko nie zajedziesz. Motocykle Hard Enduro to maszyny, które oparte są na prostej konstrukcji, a przy tym cechują się wyjątkową wytrzymałością. W skrócie – muszą być niezawodne! Co więcej, jazda na tym motocyklu wymaga nie lada umiejętności. Doskonałe opanowanie techniki jazdy daje szansę na niesamowite wrażenia podczas zdobywania dziewiczych terenów.

Kolejna sprawa to kondycja fizyczna. Niektórym może się wydawać, że jazda na motocyklu nie wymaga dobrej kondycji. Jest wręcz przeciwnie – zadbaj o własne ciało, siłę i wytrzymałość. Dobra baza, jaką jest wysportowane ciało, pomoże wzmocnić Ci także psychikę – a to właśnie ona odgrywa ważną rolę! Jeżeli chcesz startować w zawodach Hard Enduro, to koniecznie przygotuj się na mocny wycisk. To nie jest przygoda dla mięczaków. Bez szwanku z zawodów mają szansę wyjść jedynie prawdziwi twardziele, którzy doskonale zdają sobie sprawę z czyhających na nich niebezpieczeństw!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*