Ile kosztuje nurkowanie głębinowe w egzotycznych miejscach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz wakacje w egzotycznym kraju, ale boisz się, że urlop spędzony w luksusowym hotelu to za mało? Jeśli szukasz atrakcji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia, warto zastanowić się nad nurkowaniem głębinowym.

Przygotowanie to podstawa

Doskonale pływasz i wydaje Ci się, że nurkowanie nie będzie stanowić dla Ciebie problemu? Rzeczywistość nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego przed wypłynięciem na głębokie wody dobrze jest zrobić odpowiedni kurs. Gdy już udasz się na swoje wakacje marzeń, może okazać się, że do nurkowania potrzebujesz specjalnego certyfikatu.

To jednak niejedyny powód, by rozejrzeć się jeszcze w Polsce za odpowiednim kursem. Przede wszystkim przygotuje Cię on do warunków, które panują pod wodą i zaznajomi ze sprzętem. Wypożyczenie go to koszt kilkuset złotych, a sam kurs – od 1800 złotych do 2500 złotych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wszystko w zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz.

Wybierając się na wakacje do ciepłych krajów i planując nurkowanie głębinowe, na pewno zainteresuje Cię Dry Suit. Ten „suchy skafander” to specjalizacja kursu nurkowania, która przygotuje Cię do nurkowania na takich głębokościach, gdzie może spaść temperatura!

Nurkowanie w Egipcie

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które wybierają się na wakacje do Egiptu. Nurkowanie w okolicy miasta Hurghada to przyjemność, za którą zapłacisz kwotę w okolicach 50 euro. Zdarza się, że poniesiesz jeszcze dodatkowy koszt za wpłynięcie na teren Parku Narodowego, dlatego dobrze mieć przy sobie gotówkę, żeby nieprzyjemna niespodzianka nie powstrzymała Cię przed eksplorowaniem Morza Czerwonego.

Warto wspomnieć, że często w cenie nurkowania są również napoje i przekąski na pokładzie statku, dlatego biorąc pod uwagę to, niesamowite widoki i profesjonalną opiekę instruktora, którą zostaniesz otoczony, nurkowanie w Egipcie jest przeżyciem wartym swojej ceny.

Nurkowanie na Teneryfie

Kurs kursem, ale co, jeśli zdecydowaliście się spróbować nurkowania na ostatnią chwilę, już pakując walizki? Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować tzw. Try Dive, czyli próbnego nurkowania bez licencji. Przykładowo na Teneryfie Twoja przygoda „na próbę” z nurkowaniem kosztować będzie 75 euro za cztery godziny szkolenia oraz czterdzieści minut testowania wód na Oceanie Atlantyckim.

Jeżeli nie będziesz czuć się wystarczająco pewnie – za 25 euro więcej możesz wykupić opcję z próbnym nurkowaniem na basenie. Pragniesz spróbować swoich sił, a po wszystkim otrzymać licencję, która ważna będzie na całym świecie? Na Teneryfie taki kurs kosztować Cię będzie 399 euro (w cenę wliczony jest również sprzęt) i trwa trzy dni.

Nurkowanie na Dominikanie

Koszty nurkowania na Dominikanie wahają się od 65 aż do 350 euro. Skąd tak duża rozbieżność w cenie? W grę wchodzi tu kilka czynników. Podstawową kwestią jest to, czy przed wyjazdem na wakacje rozejrzałeś się za kursem i pierwsze spotkanie z głębiną masz już za sobą. Jeśli nie, koszt tej atrakcji znacząco wzrasta.

Druga kwestia to czas. Naturalnie, tańsze będą krótkie, godzinne spotkania z oceanem niż całodniowe wycieczki nad wodę. Dobrze porównać dostępne w internecie oferty jeszcze przed wyjazdem i wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim umiejętnościom i budżetowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*