Jak przygotować się do wakacji w Polsce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wyjazdy krajowe większości turystów wydają się znacznie prostsze do zaplanowania niż dalekosiężne podróże zagraniczne. Jednak nawet one, potrafią sprawiać sporo problemów i wymagają szczegółowego zaplanowania. Jak dobrze przygotować się do spędzenia wakacji w Polsce?

Zaplanuj wszystko wcześniej

Spontaniczne wyjazdy mają swój nieodparty urok, ale mogą sprawiać również sporo problemów. Jeśli jesteś osobą, która ponad wszystko ceni sobie dobrą organizację i spokój ducha, warto zabrać się za planowanie wakacji nieco wcześniej. Wiele popularnych miejsc turystycznych wręcz tego wymaga, ponieważ liczba miejsc noclegowych, szczególnie tych w niższych cenach, bardzo szybko się kurczy.

To samo dotyczy biletów na komunikację publiczną. Krajowy przewoźnik – PKP Intercity przypisuje każdemu pasażerowi określone miejsce. Jeśli się spóźnimy, musimy liczyć się z tym, że podróż spędzimy na korytarzu.

Wykup ubezpieczenie turystyczne

Wielu podróżnych całkowicie pomija ubezpieczenie turystyczne, kiedy planuje wakacje w Polsce. To duży błąd. Taka polisa zapewnia wsparcie w sytuacjach kryzysowych, takich jak wypadek drogowy, konieczność wezwania służb ratunkowych, czy nagłe urazy i kontuzje.

Podczas wyjazdów zagranicznych, dodatkowe ubezpieczenie turystyczne to obowiązkowy element. Ubezpieczonym obywatelom Unii Europejskiej, przysługują podstawowe świadczenia medyczne, podczas odbywania podróży w krajach członkowskich. Taka polisa nie pokryje jednak kosztów związanych z transportem medycznym czy hospitalizacją. Więcej różnic pomiędzy kartą EKUZ a rozszerzonym ubezpieczeniem turystycznym wskaże Ci artykuł: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne

Podróżujesz samochodem? Zadbaj o stan techniczny pojazdu przed wyjazdem

Nagła samochodowa usterka może zepsuć nawet najlepiej zaplanowane wakacje. W wielu przypadkach konieczne naprawy mogą zająć wiele dni i utrudnić dalszą podróż. Dlatego przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić kondycję pojazdu. Zwróć szczególną uwagę na poziom i stan oleju silnikowego, płynu hamulcowego i chłodniczego. To samo dotyczy klocków i tarcz hamulcowych. Warto zaopatrzyć się w zapasowe koło lub kompaktowy zestaw naprawczy, a także lewarek i klucz do śrub. Takiego przeglądu możesz dokonać samodzielnie lub udać się do profesjonalnej stacji diagnostycznej bądź zaufanego mechanika samochodowego.

Zaplanuj wszystkie atrakcje

Chyba każdy chce w pełni skorzystać z urlopu. Warto więc wcześniej poznać cel naszej podróży i sprawdzić, z jakich atrakcji będziemy mogli skorzystać. Dokładne zaplanowanie wycieczki pozwoli na maksymalne wykorzystanie wolnego czasu i stworzenie niezapomnianych wspomnień. W poszukiwaniach warto skorzystać z lokalnych stron lub grup na portalach społecznościowych. Lokalni przewodnicy często polecają mniej popularne miejsca.
Jeśli natomiast szukasz inspiracji na zagraniczne podróże, które nie będą wymagały przechodzenia kwarantanny lub poddawania się testom na COVID-19, możesz skorzystać w propozycji, umieszczonych pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/gdzie-jechac-na-wakacje.

Fot.: Janusz Maniak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*