Jak znaleźć motywację do ćwiczeń?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla naszego dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Co jednak zrobić, jeśli brakuje nam motywacji do ćwiczeń? Podpowiadamy, jak skutecznie zmotywować się do działania.

Bardzo często z pojawieniem się jesiennej aury za oknem, znika motywacja do ruchu. Nic dziwnego, w końcu to pora roku idealna wręcz na leżenie pod kocem z książką oraz herbatą. Nie zapominajmy jednak, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dowiedz się, jak możesz zmotywować się do treningu.

Określ jasno swoje cele

Jeśli chcesz utrzymać długotrwałą motywację do ćwiczeń, to niezwykle ważne jest określenie konkretnych celów treningowych. Może chcesz podnosić większe ciężary na siłowni, biegać dłuższe dystanse, rozciągnąć się do szpagatu lub po prostu zrzucić określoną liczbę kilogramów. Zastanów się, jakie konkretne korzyści chcesz osiągnąć dzięki ćwiczeniom i zanotuj je sobie. Dzięki temu będzie Ci łatwiej, aby zmotywować się do wykonania treningu, ponieważ z tyłu głowy będziesz mieć określony rezultat, który chcesz osiągnąć. Aby jeszcze bardziej zachęcić się do danej aktywności, możesz także swój cel podzielić na etapy i w jakiś miły sposób celebrować osiągnięcie każdego z nich.

Zajęcia grupowe lub trening w parze

Świetnym rozwiązaniem motywującym do aktywności fizycznej będzie także zapisanie się na zajęcia grupowe czy też zaplanowanie wspólnych treningów z drugą połówką lub przyjacielem/przyjaciółką.  Dlaczego jest to tak dobry pomysł? Jeśli chodzi o zajęcia grupowe, to odbywają się o konkretnej godzinie – nie będziesz więc ich przekładać i istnieje większa szansa, że rzeczywiście pójdziesz na trening. W przypadku treningów z drugą osobą największym plusem jest to, że możecie się nawzajem motywować i pilnować zaplanowanych sesji treningowych.

Rozplanuj swój czas

Częstą wymówką dla odpuszczenia treningu jest brak czasu. Usiądź więc na spokojnie i zastanów się, jak wygląda Twój przeciętny dzień. Wynotuj, ile czasu spędzasz, przeglądając social media lub oglądając telewizję. Jest to czas, który z powodzeniem możesz wykorzystać na trening – z pewnością przyniesie Ci on więcej korzyści niż siedzenie przed ekranem. Pomyśl także, na ile możliwe jest wstawanie nieco wcześniej i wykonywanie treningu przed pracą. Przejdź się lub przebiegnij wokół bloku, poćwicz brzuch, zrelaksuj się podczas sesji jogi albo pilatesu. Dzięki temu Twój dzień z pewnością będzie znacznie lepszy. Pamiętaj także, że lepiej jest ćwiczyć regularnie w mniejszych dawkach, niż zmuszać się i szukać na siłę czasu na jeden długi, dwugodzinny trening. 

Doskonałą propozycją treningu dla zapracowanych osób jest trening EMS, czyli połączenie aktywności fizycznej z elektryczną stymulacją mięśni. Taka kombinacja daje gwarancję 100% skuteczności, a ponadto dla osiągnięcia widocznych rezultatów wystarczy trenować 2 razy w tygodniu jedynie po pół godziny.

Kup sobie ładne ubrania oraz nowy sprzęt do ćwiczeń

Dobrym pomysłem na motywację jest także zakup sprzętu do ćwiczeń takiego jak rower crossowy, hantle lub sztangi, gumy do ćwiczeń, czy też rowerki treningowe. Jeśli już wydasz pieniądze na sprzęt i strój, to najzwyczajniej w świecie będziesz chciał go jak najszybciej wykorzystać podczas sesji treningowej.

Zdjęcie główne: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*