ACA 114: Droga po mistrzowski pas wiedzie przez Łódź. Daniel Omielańczuk czeka na rywala

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszy polski zawodnik MMA w wadze ciężkiej być może jeszcze w tym toku stanie przed wielką szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa federacji Absolute Championship Akhmat. Podczas listopadowej gali ACA 114 w Łodzi Daniel Omielańczuk wystąpi w walce wieczoru, lecz wciąż nie wiadomo, kto będzie jego przeciwnikiem.

Warszawianin notuje obecnie efektowną passę czterech kolejnych zwycięstw, zatem jego mistrzowskie aspiracje nie powinny dziwić. Od dłuższego czasu Omielańczuk znajduje się bowiem w czołówce wagi ciężkiej federacji ACA, a na swoim rozkładzie ma już kilku zawodników legitymujących się niezłym rekordem, m.in. Evgenya Erokhina (21-7-0, 1 N/C) czy Denisa Smoldareva (14-7-0). Ostatnim sukcesem Polaka był triumf nad Tomasem Pakutinskasem, którego rozpracował ciosami na korpus. Teraz reprezentant WCA Fight Team chciałby wreszcie stoczyć pojedynek o najwyższą stawkę.

„Robimy wszystko, by Daniel już w listopadzie zawalczył o mistrzowski pas. Zasłużył na to serią efektownych zwycięstw. Dla polskiego MMA to może być kolejna wspaniała historia w drugiej połowie 2020 roku, ale trzeba zaznaczyć, że ten pojedynek Daniela Omielańczuka to duże wydarzenie na całej europejskiej scenie MMA” – zapowiada Bajsangur Edelbijew, przedstawiciel ACA na Europę.

💪 Najlepszy polski zawodnik MMA wagi ciężkiej 🇵🇱 Daniel Omielańczuk (24-9-1) w walce wieczoru gali ACA 114! 🔥 Czy Polak przedłuży serię czterech zwycięstw!?📌 Łódź, 26 listopada 2020💻 Transmisja tylko w PPV

Opublikowany przez ACA Środa, 14 października 2020

Wcześniej Omielańczuk próbował swoich sił w UFC, ale po serii trzech porażek z rzędu (Stefan Struve, Timothy Johnson, Curtis Blaydes) zdecydował się przejść pod skrzydła rosyjskiej organizacji. Na galach ACA 38-latek tylko raz musiał uznać wyższość rywala – we wrześniu 2018 roku jednogłośną decyzją sędziów pokonał go Amir Aliakbari.

Podczas jesiennej gali ACA 114 w Łodzi wystąpi aż 10 naszych rodaków, choć wielu z nich będzie underdogami w swoich konfrontacjach. Wydarzenie rozpocznie się we czwartek 26 listopada i będzie transmitowane w systemie pay-per-view.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*