KSW 56: Michał Materla zmierzy się z mistrzem nokautów w walce wieczoru!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Były mistrz KSW w dywizji średniej kontra obecny posiadacz pasa w kategorii półśredniej – starcie Michała Materli (29-7, 10 KO, 13 Sub) z Roberto Soldiciem (17-3, 14 KO, 1 Sub) zapowiada się nie tylko emocjonująco, ale także niezwykle widowiskowo. Popularny „Cipao” w tym roku jeszcze nie znalazł pogromcy, zaś debiutujący w nowym limicie wagowym Chorwat może pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw.

Michał Materla to jeden z niewielu zawodników, którzy z KSW są związani niemal od początku istnienia tej federacji. Dla największej organizacji MMA w naszej części Europy szczecinianin stoczył 24 pojedynki, z których aż 19 rozstrzygnął na swoją korzyść (14 przed czasem). Na bogatej liście jego triumfów widnieją m.in. nazwiska Damiana Janikowskiego, Martina Zawady, Paulo Thiago, Rousimara Palharesa, Antoniego Chmielewskiego, Tomasza Drwala, Jaya Silvy, Kendalla Grove’a czy Krzysztofa Kułaka. W pierwszej połowie października reprezentantowi Berserkers Team nie sprostał również Aleksandar Ilić, którego Materla pokonał potężnymi ciosami w parterze po założeniu krucyfiksu.Nieco ponad miesiąc po gali zorganizowanej w łódzkiej Wytwórni, 36-latek ponownie wejdzie do klatki, ale tym razem skala wyzwania wydaje się większa. Rywalem „Magica” będzie mistrz kategorii półśredniej KSW – Roberto Soldić, który stoczy swoją pierwszą walkę w limicie wagowym do 83,9 kg. Chorwacki „Robocop” to znakomity stójkowicz dysponujący niszczącą siłą ciosu. Dość powiedzieć, że 82% jego dotychczasowych pojedynków kończyło się nokautami (14/17), a na rozkładzie ma wielu uznanych wojowników, m.in. Borysa Mańkowskiego, Dricusa du Plessis, Viniciusa Bohrera, Krystiana Kaszubowskiego czy Michała Pietrzaka. Tylko ten ostatni zdołał przetrwać z Soldiciem pełne trzy rundy (na KSW 50 w Londynie – przyp. red.).

Do arcyciekawie zapowiadającej się konfrontacji dojdzie w sobotę 14 listopada. Oprócz wspomnianych bohaterów main eventu, na karcie głównej znaleźli się m.in. Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 Sub), który będzie bronił tytułu międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej, oraz Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub). Informacje o ich przeciwnikach zostaną podane wkrótce.

Gala KSW 56 będzie transmitowana w systemie pay-per-view w Cyfrowym Polsacie, na KSWTV.com, Ipla.tv oraz w wybranych sieciach kablowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*