Kalendarz imprez kolarskich MTB przetrzebiony przez koronawirusa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia COVID-19 storpedowała tegoroczny sezon Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Przełożono również mistrzostwa świata MTB.

Kiedy rozpoczną się międzynarodowe zawody najlepszych kolarzy górskich?

Pierwotnie miało to nastąpić w czerwcu, ale wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) już w maju zdecydowała o przeniesieniu inauguracji na wrzesień, jednak te zamierzenia również trzeba było zweryfikować. Kolejno odwoływane były imprezy w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne (21-23 sierpnia), włoskim Val di Sole (12-13 września), francuskim Les Gets (19-20 września), a także już raz przesunięte zawody w szwajcarskim Lenzerheide (5-6 września). Wiosną organizatorzy definitywnie zrezygnowali natomiast z przeprowadzenia wyścigów w Vallnord (Andora), Losinj (Chorwacja) i Fort William (Wielka Brytania).
 

Puchar Świata MTB: tylko dwa wyścigi w cross-country

Obecnie kalendarz UCI Pucharu Świata skurczył się do trzech przedłużonych weekendów. Inauguracja ma nastąpić w Novym Mescie na Morawach, gdzie od 29 września do 4 października kolarze będą rywalizować w cross-country (XCO) i będą to jedyne dwa wyścigi w tej konkurencji. Zmagania w downhillu obejmą cztery konkursy: dwa w słoweńskim Mariborze (15-18 października) oraz w portugalskiej miejscowości Lousã (29 października-1 listopada).

W maju zmieniono również termin i miejsce mistrzostw świata. Pierwotnie miały się odbyć w czerwcu w niemieckim Albstadt, ale na ten moment zaplanowane są na 5-11 października, a ich gospodarzem będzie austriackie Leogang. Odbędzie się tam rywalizacja w cross-country, downhillu i pump tracku. MŚ w eliminatorze MB przełożono na 25 października (Leuven, Belgia), a w maratonie MTB na 24-25 października (Sakarya, Turcja).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*