Kultowe Regaty Sydney-Hobart odwołane z powodu koronawirusa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna edycja żeglarskich Regat Sydney-Hobart została odwołana z powodu wykrycia nowego ogniska koronawirusa w Sydney – poinformowali organizatorzy. Kultowe zawody nie odbędą się po raz pierwszy od 76 lat!

Sydney-Hobart 2020 miało rozpocząć się 26 grudnia. Na kilka dni przed startem organizatorzy podjęli jednak decyzję o odwołaniu zawodów w związku z licznymi przypadkami koronawirusa w Sydney. W Tasmanii, gdzie kończą się słynne regaty, władze poinformowały, że każda osoba z rejonu Sydney po przybyciu musi odbyć dwutygodniową kwarantannę.

„Jesteśmy rozczarowani odwołaniem regat w tym roku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę plany i przygotowania, które poczyniliśmy, aby odbyły się bezpiecznie, mając na uwagę pandemię. Byliśmy tak dobrze przygotowani do startu, od którego dzieliło nas zaledwie sześć dni. To pierwszy raz od 76 lat, gdy regaty nie odbędą się” – powiedział Noel Cornish, komandor Australijskiego Klubu Jachtowego.

Pierwotnie prestiżowa impreza żeglarska miała się odbyć z mniejszą liczbą widzów i startujących jachtów.

Poprzednią edycję wygrał australijski „Comanche”. Dwunaste miejsce zajął wtedy płynący pod polską banderą „Maserati” ze skipperami Jackiem Siwkiem i Jackiem Piotrowskim.

Regaty Sydney-Hobart to jedne z pięciu najsłynniejszych i najważniejszych imprez żeglarskich na świecie obok America’s Cup, Volvo Ocean Race, Louis Vuitton Cup i Vendee Globe. To także jedyne regaty na tym szczeblu organizowane w formule profesjonaliści plus amatorzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*