Ultramaratony w czasach pandemii – za nami pierwsze zawody

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa zatrzęsła sportowym światem. Większość imprez, w tym również biegowych, zostało odwołanych. Powoli ruszają pierwsze starty, jednak przy zachowaniu rygorystycznego reżimu sanitarnego.

Bieg Rzeźnika inny niż zwykle

Jednym z najpopularniejszych ultramaratonów rozgrywanych na terenie naszego kraju jest Bieg Rzeźnika, którego trasa wiedzie po malowniczych Bieszczadach. Mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej bieg ten odbył się jako jedna z niewielu imprez biegowych w czerwcu, choć w nieco innej formie. Zawodnicy startowali na zmienionej trasie – do pokonania były dwie pętle. Udział w zawodach możliwy był przez tydzień – starty odbywały się między 6 a 13 czerwca. Dystans biegu to 83 kilometry, które w tym roku okazały się wyjątkowo błotniste. Wielu zawodników zaliczało na trasie spektakularne upadki i kąpiele błotne.

Ostatni uczestnik na mecie. 🐗💪Zakończyliśmy VI Festiwal Biegu Rzeźnika. Do zobaczenia 9 października na Maraton Bieszczadzki 🙂

Opublikowany przez Bieg Rzeźnika Niedziela, 14 czerwca 2020


 

Inne zawody dla ultramaratończyków

Choć kalendarz zawodów, w których mogą uczestniczyć ultramaratończycy znacznie się przerzedził, to wciąż pozostało w nim kilka ciekawych imprez zasługujących na uwagę. Jak do tej pory, oprócz Biegu Rzeźnika, odbył się także Gorce Ultra Trail oraz Chudy Wawrzyniec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*