Mistrzostwa Świata Hard Enduro – nowa impreza połączyła WESS i FIM

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

World Enduro Super Series (WESS) od przyszłego roku zmieni się w Mistrzostwa Świata Hard Enduro. To efekt nawiązania współpracy z Międzynarodową Federacją Motocyklową (FIM).

WESS Promotion GmbH – właściciel i promotor World Enduro Super Series – podpisał czteroletni kontrakt z FIM. Na jego mocy od sezonu 2021 będą odbywać się FIM Hard Enduro World Championship. Nowa impreza umożliwi zawodnikom walkę o oficjalny tytuł mistrza świata.

Tym samym zakończy się mieszanie rywalizacji w hard enduro z rywalizacją w klasycznym enduro czy cross country. Nie zakończy za to startów amatorów, których aktywny udział w mistrzostwach ma nadal „przyciągać entuzjastów z całego świata i zapewniać długoterminowy rozwój imprezy”.

Zawodowcy utworzą klasę Pro, która będzie walczyć o mistrzostwo świata zawodników oraz zespołów na bazie przejrzystych zasad FIM.

„Od czasu do czasu pojawia się okazja, aby zrobić coś bardzo interesującego i nowego w sporcie motocyklowym. Te mistrzostwa staną się w przyszłości bardzo ważną częścią kalendarza FIM” – powiedział Tony Skillington, dyrektor generalny motocyklowej federacji.

Kalendarz MŚ Hard Enduro 2021:

Runda 1: 7-9.05 – Extreme XL Lagares, Portugalia
Runda 2: 3-6.06 – Red Bull Erzbergrodeo, Austria
Runda 3: 10-11.07 – do potwierdzenia, Włochy
Runda 4: 27-31.07 – Red Bull Romaniacs, Rumunia
Runda 5: 14-15.08 – Red Bull TKO, USA
Runda 6: 18-19.09 – do potwierdzenia, Polska
Runda 7: 1-3.10 – Hixpania Hard Enduro, Hiszpania
Runda 8: 30-31.10 – GetzenRodeo, Niemcy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*